DYNISKA NOWE Zatrzymano 6 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę państwową

16 maja br. funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki w Lubyczy Królewskiej, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej migracji, zatrzymali w rejonie granicy państwa (m. Dyniska Nowe – pow. tomaszowski), sześcioosobową grupę osób, która nielegalnie przekroczyła granicę państwową.

Trójka mężczyzn oraz kobieta z dwójką dzieci, w godzinach porannych, nielegalnie przekroczyli granicę i pieszo kontynuowali swą wędrówkę w głąb kraju. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymani to rodzina (obywatel Wielkiej Brytanii, obywatelka Iraku wraz z dwójką dzieci) oraz dwóch obywateli Iraku. Do zatrzymania osób doszło dzięki urządzeniom do obserwacji terenu.

Osoby dorosłe, które nielegalnie przekroczyły granicę państwa, zostały ukarane karą grzywny. Z uwagi na fakt, iż obywatel Wielkiej Brytanii razem z żoną oraz dwójką dzieci spełniali wymogi uprawniające ich do pobytu na terenie Unii Europejskiej, zostali zwolnieni. Dwójka mężczyzn, obywateli Iraku, nie posiadających przy sobie dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP, została przekazana służbom granicznym Ukrainy.

mat. Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.