GM. ULHÓWEK Śmiertelne potrącenie

Na trasie Hubinek-Ulhówek doszło do potrącenia pieszego.
Kierujący pojazdem marki mercedes vito był trzeźwy, 40-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy.
Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.
We wtorek 28 lutego 2017 roku około godziny 19.30 na trasie Hubinek-Ulhówek doszło do potrącenia pieszego, który jak wynika z wyjaśnień kierującego szedł środkiem jezdni bez elementów odblaskowych.
40-letni ob. Ukrainy jadąc pojazdem marki Mercedes Vito, prostą drogą poza terenem zabudowanym, w ostatniej chwili zobaczył człowieka znajdującego się na środku jezdni.
Jak tłumaczył kierujący było ciemno, w ostatniej chwili próbował ominąć mężczyznę. Z relacji świadka wynika, że 40-latek natychmiast się zatrzymał i poprosił kobietę która przejeżdżała obok o wezwanie karetki po czym podjął próbę reanimacji do przyjazdu pogotowia. Niestety pieszy w wyniku poniesionych obrażeń zmarł. Na miejscu zdarzenia oprócz policji był wezwany również biegły z zakresu ruchu drogowego.
Policja wraz z prokuratorem wciąż prowadzi czynności zmierzające do ustalenia tożsamości mężczyzny i w jaki sposób doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Badanie alkomatem wykazało że kierowca był trzeźwy.
Policja apeluje o ostrożność i trzeźwość na drodze, szczególnie teraz, gdzie szybko zapada zmierzch i pojawiają się trudne warunki atmosferyczne.
Przypominamy również o posiadaniu elementów odblaskowych przez pieszych nie tylko poza terenem zabudowanym co bardzo podnosi ich bezpieczeństwo.
mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.