Telatyn

GMINA TELATYN Dla Pań

W gminie Telatyn uroczyście świętowano Dzień Kobiet.
Panie z Nowosiółek spotkały się w niedzielę 6 marca, tego dnia odbyły się w wiejskiej świetlicy dwa spotkania w związku z obchodzonym 8 marca Dniem Kobiet.
Oba te spotkania, dla wszystkich pań skupionych zarówno w Ochotniczej Straży Pożarnej jak i w Kole Gospodyń Wiejskich w Nowosiółkach zorganizował przewodniczący Rady Gminy – Dariusz Skwarek.
Przewodniczący zaprosił do wspólnego świętowania wszystkie aktywnie działające panie, by wspólnie z nimi uczcić przypadające 8 marca Święto wszystkich pań.
W obu tych spotkaniach uczestniczyła wójt Gminy Telatyn – Elżbieta Stąsiek-Witkowska, która przynależy do obu tych organizacji. Panie otrzymały kwiaty i życzenia oraz prezenty. W miłej, kameralnej atmosferze, przy słodkim poczęstunku czas upłynął bardzo wesoło i sympatycznie.
Do wspólnego świętowania mieszkanki swojej miejscowości zaprosił również Daniel Pawłowski – sołtys Nowosiólek, który 8 marca zorganizował specjalne świąteczne spotkanie dla wszystkich mieszkanek Nowosiółek.
kryszyn_dk_2
Był to niezaprzeczalnie bardzo miły akcent, który pozwolił nie tylko na wspólne spędzenie czasu ale dał również okazję do rozmów oraz wspomnień.
Wcześniej, bo 28 lutego świętowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kryszyna. Spotkanie odbyło się świetlicy wiejskiej.
W spotkaniu uczestniczył Sekretarz Urzędu Gminy Telatyn – Mieczysław Szaruga, Ewelina Galant-Woźniak – pracownik Urzędu Gminy ds. kultury i promocji, ks. Jerzy Truś i ks. Łukasz Duda – księża z parafii Nabróż, Prezes Stowarzyszenia G6 Grzędy Sokalskiej – Józef Woch z małżonką oraz zaproszone panie – założycielki KGW w Kryszynie oraz obecne członkinie Koła.
Spotkanie swoją obecnością i przygotowanym repertuarem uświetniła Wielopokoleniowa Orkiestra Dęta z Zubowic, która na tę okoliczność przygotowała zarówno pieśni religijne jak i bardziej rozrywkowe.
W ich wykonaniu można było usłyszeć m.in. ,,Abba Ojcze”, ,,Barkę” oraz Marsza ,,Kawaler”, ,,Kwiat jednej nocy”, ,,Serduszko puka”, ,,Najtrudniejszy pierwszy krok” czy też biesiadne ,,Hej Sokoły” i ,,Maryjannę”. Nie zabrakło także tradycyjnego ,,Sto lat” dla obecnych pań.
Słowo powitania do wszystkich zaproszonych gości skierowała Przewodnicząca KGW Kryszyn – Małgorzata Mielniczuk, która w kilku słowach wszystkich bardzo serdecznie powitała i zaprosiła do wspólnego świętowania.
Na jej ręce życzenia dla wszystkich pań oraz kwiaty wręczył pan Mieczysław Szaruga. Podczas wspólnego świętowania nie brakowało wspólnego śpiewania, rozmów i wspomnień. Niezaprzeczalnie był to miły akcent, zwłaszcza dla pań założycielek, które KGW Kryszyn tworzyły.
Można by rzec, że spotkanie to miało wielopokoleniowy charakter i pokazało, że wszyscy mogą się dobrze bawić bez względu wiek.
mat. UG Telatyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *