GRANICA Kolejne próby przemytu udaremnione

W wagonie, busie i osobówkach. Kolejne próby przemytu udaremnione
Blisko 28 tys. paczek nielegalnych papierosów ujawnili w ostatnich dniach
funkcjonariusze lubelskiej KAS.

Kontrola pociągu towarowego wjeżdżającego z Białorusi do Polski przez przejście graniczne w Terespolu zakończyła się ujawnieniem 20 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny ładunek funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego wykryli w jednym z kontenerów jadących na wagonach składu.
Kontrabanda ukryta była między legalnie przewożonym towarem. Papierosy, z białoruskimi znakami akcyzy, ujawniono dzięki użyciu skanera RTG.
Do zdarzenia doszło 18 lipca br.
Z kolei kilka dni później (21 lipca br.), funkcjonariusze Oddziału Celnego
w Hrebennem, w trakcie kontroli samochodu marki Renault Master, w ścianach bocznych przestrzeni ładunkowej pojazdu, ujawnili ponad 4,8 tys. paczek papierosów. Kierujący pojazdem, obywatel Ukrainy, nie przyznał się do próby przemytu. Mężczyzna tłumaczył, że jest tylko kierowcą i otrzymał zlecenie wyjazdu po towar do Bielska-Białej.
Również w Hrebennem, w wyniku kontroli dwóch samochodów osobowych
(21 i 22 lipca br.), funkcjonariusze znaleźli ponad 3 tys. paczek nielegalnych
papierosów. Kontrabanda ukryta była w ścianach bocznych przestrzeni ładunkowej, w zbiorniku paliwa oraz bokach pojazdów. W oby przypadkach, podróżujący pojazdami obywatele Ukrainy, przyznali się do przemytu i złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności wpłacając łącznie 38 tys. zł tytułem kary grzywny.
Wartość rynkowa wszystkich zatrzymanych papierosów to blisko 400 tys. zł.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.