GRANICANa sygnale

HREBENNE Chciał wyprowadzić volkswagena

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, udaremnili wywóz z Polski samochodu marki volkswagen touran pochodzącego z przestępstwa. Wartość auta szacowana jest na ponad 20 tys. zł.
To zdarzenie dowodzi, iż funkcjonariusze NOSG podczas prowadzonych kontroli granicznych, stosując analizę ryzyka przestępczości granicznej oraz bazując na zdobytym doświadczeniu, zwracają uwagę na legalność pochodzenia pojazdów nie tylko luksusowych ale również tych o niższej wartości.
30 października 2015 roku na terenie drogowego przejścia w Hrebennem (gm. Lubycza Królewska) na kierunku wyjazdowym zatrzymano 33-letniego obywatela Ukrainy, który usiłował wyprowadzić z Polski, samochód marki volkswagen touran, o szacunkowej wartości ponad 20 tys. zł.
W czasie kontroli granicznej ustalono, iż samochód został zmontowany z części pojazdów utraconych na terenie Niemiec.
Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas kontroli granicznych, działając również w oparciu o zespół do zwalczania przestępczości samochodowej, funkcjonujący w strukturach NOSG, zatrzymali od początku roku ponad 240 pojazdów pochodzących z przestępstwa o wartości ponad 7,5 mln zł.
NOSG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *