GRANICANa sygnale

HREBENNE Fałszywe odbitki stempli kontroli granicznej

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali podczas odprawy granicznej obywatelkę Ukrainy, która przedstawiła do kontroli paszport z fałszywymi odbitkami stempli litewskiej, duńskiej, hiszpańskiej, czeskiej oraz polskiej kontroli granicznej.

22 sierpnia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawiła się 28 – letnia obywatelka Ukrainy. W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG, dostrzegł nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy i postanowił wnikliwie zbadać paszport podróżnej. Podczas szczegółowych badań dokumentu, okazało się, iż w autentycznym paszporcie kobiety znajdowało się osiem fałszywych odbitek stempli: litewskiej, duńskiej, hiszpańskiej, czeskiej oraz polskiej kontroli granicznej.

Podróżną przesłuchano w charakterze podejrzanej o posługiwanie się przerobionym dokumentem i zwolniono. Czyn ten usankcjonowany jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili od początku roku już prawie 1600 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli.

Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *