GRANICAInfoLubycza KrólewskaNa sygnale

HREBENNE Kilkanaście tysięcy par podrobionych butów

Tysiące par podrobionych butów zabezpieczyła lubelska KAS 

  • Kilkanaście tysięcy par podrobionych butów zatrzymali funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Hrebennego.
  • Towar pochodził z Chin i miał trafić na Ukrainę. 

Do odprawy w Oddziale Celny w Hrebennem zgłoszono pochodzące z Chin obuwie – 13 224 pary. Wszystkie buty opatrzone były nazwami znanych światowych firm. Towar miał trafić do Ukrainy. 

Z uwagi na wyjątkowo niską zadeklarowaną wartość obuwia funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Hrebennego postanowili przyjrzeć mu się bliżej. W wyniku szczegółowej rewizji nasunęły się wątpliwości co do oryginalności towaru. Buty były niedbale wykonane – szwy i klejenia były krzywe, nie były zapakowane w oryginalne pudełka, a jedynie w foliowe worki. 

O zdarzeniu funkcjonariusze poinformowali kancelarie prawne reprezentujące właścicieli praw do znaków towarowych, które potwierdziły, że towar jest podrabiany. Właściciele znaków towarowych zdecydowali się podjąć kroki prawne wobec sprawców zaangażowanych w transport towarów z nielegalnie umieszczonymi znakami, tj. złożyli wnioski o ściganie.

Postępowanie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

Za wprowadzenie do obrotu towarów naruszających prawa własności przemysłowej sprawcy grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub nawet pozbawienia wolności do lat 2. 

Izby Administracji Skarbowej w Lublinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *