GRANICALubycza Królewska

HREBENNE Odzyskano kradzione części

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas kontroli prowadzonych na terenie drogowych przejść granicznych odzyskują nie tylko skradzione pojazdy ale także części samochodowe pochodzące z przestępstwa. W miniona sobotę (29 czerwca br.) funkcjonariusze SG z Hrebennego ujawnili, podczas prowadzonej kontroli, nielegalne części z samochodów marki BMW.

Ujawniony towar w samochodzie ciężarowym próbował wywieźć z kraju na Ukrainę, 34 – letni ob. Ukrainy.  Podczas prowadzonej odprawy, funkcjonariusze SG postanowili w sposób szczegółowy skontrolować ładunek ciężarówki, na przyczepie której znajdowały się m.in. elementy karoserii, oświetlenia oraz wyposażenie wnętrza pojazdów marki BMW. Wstępnie ustalono, iż części pochodzą z pojazdów utraconych na terytorium Niemiec. Do sprawy zatrzymano kierowcę pojazdu, którym przewożono nielegalny towar. Wartość części została wstępnie oszacowana na ok. 20 tys. zł. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Policja.

 

Tylko od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali pojazdy oraz podzespoły samochodowe o wartości ponad 12 mln zł.

por. SG Dariusz SIENICKI/Rzecznik Prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *