GRANICANa sygnale

HREBENNE Zajęli papierosy o wartości ponad 330 tys

Funkcjonariusze Straży Granicznej zajęli papierosy o wartości ponad 330 tys. zł. Kontrabanda ukryta była w elementach konstrukcyjnych autokaru.

W dniu 18 stycznia br., funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem, prowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie nielegalnych wyrobów akcyzowych. W czasie prowadzonych czynności na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, funkcjonariusze postanowili szczegółowo skontrolować rejsowy autobus na kierunku wjazdowym do Polski. Jak się okazało, kontrola przyniosła wymierne efekty, funkcjonariusze SG ujawnili bowiem w autokarze marki Neoplan, wyroby akcyzowe o szacunkowej wartości ponad 330 tys. zł. Zabezpieczone papierosy były ukryte w specjalnie skonstruowanych skrytkach umiejscowionych wewnątrz autokaru.

W ramach wszczętego postępowania przygotowawczego, zatrzymano dwóch ob. UA oraz jako dowód w sprawie zatrzymano autobus marki NEOPLAN, którego wartość oszacowano na kwotę 55 tys. zł. Za powyższe, sprawcom-organizatorom przemytu grozi wysoka odpowiedzialność karno-skarbowa. Po wykonaniu czynności procesowych zatrzymanych obywateli Ukrainy zwolniono.


mat.Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *