INFO Tomaszowski ZUS z nową salą obsługi klientów

Sala obsługi w tomaszowskim inspektoracie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zmieniła się nie do poznania. Po kilkumiesięcznej przebudowie od poniedziałku (6 lipca) jest już dostępna dla interesantów.

Zmiany widać gołym okiem. Nowe ściany oddzieliły salę obsługi od ciągów komunikacyjnych. To pozwoliło też zainstalować w sali klimatyzację, której wcześniej nie było. – Dotychczasowe stanowiska zastąpiliśmy zupełnie nowymi, przy których klienci mogą wygodnie usiąść. Pojawiła się również strefa poczekalni ze stolikami, przy których mogą wypełniać dokumenty. Komfort obsługi klientów znacząco wzrósł – podkreśla Zbigniew Wasąg, dyrektor Oddziału ZUS w Biłgoraju, pod który podlega tomaszowski inspektorat. Sala jest jasna i przestronna. Prowadzą do niej przesuwne drzwi, przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W pomieszczeniu zostały wymienione sufity podwieszane, posadzki, meble oraz instalacje elektryczne i teleinformatyczne. Przed budynkiem tomaszowskiego ZUS pojawiły się także dodatkowe cztery miejsca parkingowe, w tym dwa dla osób z niepełnosprawnościami. – Mamy nadzieję, że efekt prac wynagrodził klientom tymczasowe utrudnienia – mówi kierownik Inspektoratu ZUS w Tomaszowie Lubelskim Beata Prochowicz-Król.

W ostatnim czasie wiele wniosków o wsparcie z ZUS na czas epidemii składa się tylko przez internet. Dlatego w nowej sali obsługi jest również dodatkowe stanowisko z komputerem i dostępem do sieci. – Przy nim klienci mogą zalogować się do Platformy Usług Elektronicznych ZUS i przesłać wnioski np. o świadczenie postojowe czy dodatek solidarnościowy. Nasi pracownicy pomagają również w rejestracji w PUE i założeniu profilu zaufanego, którym można podpisywać elektroniczne dokumenty – dodaje Beata Prochowicz-Król.

Instytucja przypomina, że w związku z epidemią dla bezpieczeństwa obowiązują nadal obostrzenia sanitarne. W sali obsługi jednocześnie może przebywać ograniczona liczba osób. A wejście do budynku ZUS wymaga zakrywania ust i nosa, np. maseczką.

Małgorzata Korba/rzecznik ZUS w województwie lubelskim

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.