INFO Wzrosły wpływy do ZUS w regionie

Wyższe wpływy do Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Biłgoraju to skutek między innymi wprowadzenia indywidualnych numerów rachunków składkowych, czyli e-składki. Dzięki zmianie wpłaty księgują się bez pomyłek, a przedsiębiorca może otrzymać szybką informację o saldzie swojego konta składkowego.

Już w pierwszym kwartale tego roku wpływy do Oddziału ZUS w Biłgoraju były wyższe o ponad 13% od tych z porównywalnego okresu ubiegłego roku. Do 21 maja instytucja zanotowała w regionie wpływy na kwotę prawie 880 milionów złotych.

Zakład od lutego rozsyła ważne informacje do przedsiębiorców, którzy mają w ZUS zadłużenie. Na pierwszy ogień poszli ci, którzy opłacają składki sami za siebie. Otrzymują informację o saldzie swojego rachunku i o tym, jak od stycznia rozliczały się ich wpłaty. Dotychczas taki list otrzymało 7,5 tysiąca przedsiębiorców z terenu Oddziału ZUS w Biłgoraju.

Teraz instytucja rozpocznie wysyłkę informacji o saldzie także do zadłużonych płatników, którzy zatrudniają pracowników. Ta akcja informacyjna potrwa do końca roku. Płatnicy otrzymują w listach bieżącą informację o rozliczeniach, które zostały zaksięgowane do dnia wysyłki korespondencji.

Informację o saldzie i podziale wpłat można uzyskać również samodzielnie. Przedsiębiorca znajdzie je na swoim profilu w Portalu Usług Elektronicznych ZUS oraz u doradców płatnika składek – w salach obsługi klientów ZUS.

Małgorzata Korba/regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.