EdukacjaJarczówNa sygnale

JARCZÓW Bezpieczny przedszkolak

,,Bezpieczny przedszkolak’’ – spotkanie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim w Gminnym Przedszkolu w Jarczowie
15 kwietnia 2016r. do naszego przedszkola przybyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim: mł. asp. Wioletta Myszczyńska, sierż. Sztab. Andrzej Majdanik , asp. Waldemar Świderek oraz mł. asp. Robert Gałczyński- dzielnicowy z Posterunku Policji w Lubyczy Królewskiej.
Dzieci utrwaliły wiadomości na temat zasad ruchu drogowego. Przedszkolaki przypomniały sobie w jakich miejscach przechodzimy przez jezdnię, którą stroną pobocza idziemy jeśli nie ma chodników, dlaczego podczas jazdy samochodem ważne jest zapięcie pasów. Policjanci wyjaśnili również jak należy zachować się w kontakcie z obcymi, nieznanymi dziecku ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia, przypomniały sobie numery telefonów alarmowych. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci wierszem, piosenką i laurkami podziękowały policjantom za wizytę.
[print_gllr id=4827]

mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *