JARCZÓW Kilometry dla Hospicjum

Kilometry dla Hospicjum. Pod takim hasłem odbyła się pierwsza i mamy nadzieję, że nie ostatnia edycja biegu charytatywnego, którego celem było zebranie środków mających wesprzeć finansowo hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Przedsięwzięcie nad którym patronat objął Wójt Gminy Jarczów Pan Tomasz Tyrka, zorganizowała Dyrektor Gminnego Przedszkola w Jarczowie Pani Anna Maciejewska przy współudziale grona pedagogicznego, Władz i Pracowników gminy oraz Strażaków OSP w Jarczowie.

                Na starcie stanęli: Rodzice, młodzież szkolna, dzieci oraz członkowie Tomaszowskiej Grupy Biegowej. Zawodnicy wystartowali o godz.10 ulicami miejscowości Jarczów. Zgłoszone do biegu osoby w liczbie 80, zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe: dorośli, młodzież i dzieci przedszkolne. Na podium w grupie wiekowej dorośli, stanęli : I -Arkadiusz Majewski, II- Jakub Przybysz, III- Bartosz Mazurek; w grupie wiekowej młodzieży: I- Martynka Rachańska, II- Paweł Chmiel, III-Sandra Kamińska, zaś w grupie dzieci przedszkolnych: I- Kacper Gałka, II- Wojciech Przybysz, III- Amelka Zbroniec. Najstarszy uczestnik zawodów, Pan Edward Daczyszyn plasujący się w przedziale wiekowym 80+ z powodzeniem ukończył bieg, zdobywając tym samym medal oraz dyplom uznania za promowanie właściwych postaw społecznych. Odznaczenia medalami ufundowanymi przez Wójta Gminy dokonali: Wójt Gminy Jarczów Pan Tomasz Tyrka, Wice wójt Pan Paweł Mroczkowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Jarczów, Pan Michał Patron. Wójt podziękował zarówno organizatorom jak i zgromadzonym gościom za włączenie się w to jakże ważne działanie i zachęcił do jego kontynuowania w latach kolejnych. Głos zabrała również członkini Tomaszowskiej Grupy biegowej  Pani Anna Zając, która zachęciła zabranych do aktywności fizycznej, nawiązując do tego jak rozpoczęła swoja przygodę z bieganiem. Mieliśmy również przyjemność gościć Prezesa Lokalnej Grupy Działania w Tomaszowie Lubelskim Panią Ewę Piwko- Witkowską, będącą zarazem naszym sponsorem.

                Następnie Pani Dyrektor zachęciła zebranych do uczestniczenia w przygotowanych na spotkanie atrakcjach. Obecni na imprezie, mieli okazję do obejrzenia pokazy karate, które zaprezentował Tomaszowski Klub Karate, prowadzony przez przewodnika po sztuce walk, Pana Jerzego Wójcika. Zebrani mogli obejrzeć prezentacje przedstawioną przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej, uczestniczyć w pogadance z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim oraz podziwiać paradę Harleyowców. Chętni uczestnicy spotkania mogli skorzystać z przejażdżki, którą oferowali motocykliści.

                Czas umilała muzyka, której nagłośnieniem i doborem zajmował się Pan Stanisław Pilipczuk.

Nad bezpieczeństwem zawodników czuwała pielęgniarka NZOZM w Jarczowie- Pani Wiesława Tabaczuk.

                Strażacy, hojnie obdarowywali zebranych przygotowaną na te okazje grochówką oraz kiełbaską z grilla. Można było również zakupić za symboliczną kwotę ciastka i inne wypieki na przedszkolnym kiermaszu słodkości, a także wylosować zabawne gadżety na loterii fantowej. Pani Agnieszka Zbroniec i Pan Jerzy Mączka wcielając się w postaci z bajki ,,Czerwony Kapturek” przemierzali plac ,zachęcając zgromadzonych do złożenia datków. Zebrane pieniądze w kwocie 1365,25gr, zasilą budżet hospicjum.

                Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, a w szczególności sponsorom: Sklep Spożywczy Agnieszka Dziura wraz z pracownikami; Sklep Spożywczy Samopomoc Chłopska ,,Lewiatan”; Firma KRAWPAK –Stanisław Krawczyk; Firma BRACHPOL, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Mieczysław Witkowski; melPACK-hurtownia opakowań jednorazowych Paweł Sadowski; Lokalna Grupa Działania „Roztocze Tomaszów Lubelski”.

Udowodniliśmy , że potrafimy mieć wielkie serca , a jako społeczeństwo chcemy i lubimy pomagać. Poza tym zadaniem, naszą akcją „Twój Dar Serca dla Hospicjum” chcemy popularyzować bieganie i promocję zdrowego stylu życia.

Jesteśmy bardzo wdzięczni i dziękujemy w imieniu Organizatorów oraz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

mat. Organizatorzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.