Koncert dla pokoju – zagra Trio Mandili

Legendarne gruzińskie Trio Mandili wystąpi na specjalnym charytatywnym koncercie w Ambasadzie Wolności w Chutorze Gorajec. Koncert dla pokoju, dla solidarności między Polakami Gruzinami i Ukraińcami, to spontaniczna akcja tej popularnej w Internecie grupy. Koncert wspiera działania humanitarne Fundacji Folkowisko
https://www.youtube.com/watch?v=HRCrCCzfArA


Całość dochodu z wydarzenia przeznaczona będzie na działania pomocowe dla Ukrainy.

Koncert odbędzie się w sobotę 14 maja o godz. 20.00.
Wstęp/ Cegiełka- 100 zł
Miejsce. Przepiękna agroturystyka Chutor Gorajec siedziba Fundacji i Stowarzyszenia Folkowisko.

Legendarne gruzińskie Trio Mandili zaprasza na specjalny koncert do Ambasady Wolności w Chutor Gorajec. Koncert dla pokoju, dla solidarności między Polakami Gruzinami i Ukraińcami.


Całość dochodu z wydarzenia przeznaczona będzie na działania humanitarne dla Ukrainy prowadzone przez Fundację Mandili Care oraz Fundację Folkowisko z Gorajca. 

Pochodzące z Gruzji Trio Mandili to jeden z najbardziej popularnych na YouTubie zespołów muzycznych. Mają miliony fanów na całym świecie, a szczególną popularnością cieszą się w Polsce. W naszym kraju koncertowały już kilkakrotnie, a na swoim koncie mają też wspólny muzyczny projekt z grupą Lao Che.     Trio zyskało popularność po tym, jak w 2014 opublikowało w sieci śpiewaną podczas spaceru piosenkę, nakręconą telefonem komórkowym. Klip z gruzińską piosenką ludową „Apareka” został odtworzony kilka milionów razy w serwisie YouTube, a łączna liczba wyświetleń kanału przekroczyła 130 mln. 


Koncert odbędzie się w sobotę 14 maja o godz. 20.00. Wstęp to cegiełka na działania humanitarne w wysokości 100 zł.

O ich koncercie marzyliśmy od lat, wszak ich muzyka idealnie wpisuje się w to co robimy jako Folkowisko i w klimat naszego wyjątkowego miejsca jakim jest niewielka Podkarpacka wieś Gorajec – mówi Marcin Piotrowski z Fundacji Folkowisko. Obecnie Fundacja Folkowisko prowadzi pomoc humanitarną dla nękanej wojną Ukrainy. U jej korzeni leży jednak jeden z bardziej znanych festiwali muzyki korzennej Festiwal Folkowisko. Odbywający się już od 12 lat festiwal przyciąga w lipcu do Gorajca setki miłośników kultury tradycyjnej. Festiwal łączy muzykę, warsztaty i wyjątkowy klimat miejsca. Festiwal opowiada też co roku o wielokulturowych korzeniach naszego kraju. Dlatego też to miejsce Trio Mandili wybrało na swój specjalny koncert dla pokoju. Od początku działań wojennych w Ukrainie Fundacja Folkowisko pomaga, gdyż jej siedziba czyli Gorajec znajduje się zaledwie 15 km od granicy z Ukrainą. Podczas swoich działań członkowie Folkowiska uratowali wiele istnień ludzkich i ludzkiej godności prowadząc punkty humanitarne na trzech przejściach granicznych, wyposażając szpitale w Jaworowie, Tarnopolu czy Iwano-Frankowsku, wysyłając karetki do Irpienia, Białej Cerkwi czy Jaworowa. Dotychczas z ich bazy – Ambasady Wolności do Ukrainy dotarło 2500 ton pomocy humanitarnej.Cały dochód   z koncertu Trio Mandili przeznaczony zostanie na działania pomocowe Fundacji Mandili Care
Koncert odbędzie się w Przepięknej agroturystyce Chutor Gorajec siedzibie Fundacji i Stowarzyszenia Folkowisko.
Filmowe zaproszenie do Gorajca na koncert od Trio:  https://fb.watch/cZyE4tr6th/


Filmowe zaproszenie od Folkowiska –  https://www.youtube.com/watch?v=O_4WLNjlNGc


Czym jest Folkowisko Festiwal – https://www.youtube.com/watch?v=raS5jwoJe4g


Jak pomaga Fundacja Folkowisko – https://www.youtube.com/watch?v=tcjovswBEHg&t=110s

mat. promo Fundacja Folkowisko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.