Krynice

KRYNICE Udana „biała sobota”

Pomysł bezpłatnych konsultacji lekarskich i porad prawnych dla mieszkańców gminy Krynice w powiecie tomaszowskim sprawdził się.
Zainteresowanie wspólną propozycją gminnych i powiatowych władz samorządowych oraz Nadleśnictwa Tomaszów Lubelski było tak duże, że organizatorzy zapowiadają kontynuację takich akcji.
W minioną sobotę do dyspozycji pacjentów w ośrodku zdrowia i Zespole Szkół w Krynicach było kilkunastu specjalistów.
– Największą popularnością cieszyli się kardiolog, laryngolog, „naczyniowiec” i ortopeda, którzy przyjęli od 25 do nawet 40 osób. W niektórych przypadkach pacjentów było tak wielu, że dyżur trwał dłużej niż pierwotnie zakładaliśmy. Cieszy nie tylko fakt, że z oferty skorzystało łącznie prawie 210 mieszkańców, ale również to, że były to osoby w różnym wieku, od matek z małymi dziećmi, przez ludzi młodych, po seniorów – podsumowuje Agnieszka Michalczuk z Urzędu Gminy Krynice.
Wójt Janusz Bałabuch nie ma wątpliwości, że akcja była potrzebna i już zapowiada kolejne.
– Na razie za wcześnie, by mówić kiedy i jacy specjaliści do nas przyjadą. Postaramy się sprawdzić terminy i, jeśli tylko pojawi się taka szansa, ułatwić naszym mieszkańcom dostęp do specjalistów – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Janusz Bałabuch. Jego zdaniem dobrym pomysłem było również zaangażowanie w sobotnią akcję prawnika, z którego porad mieszkańcy także korzystali za darmo.
„Białą sobotę” zorganizowali wspólnie wójt gminy Krynice Janusz Bałabuch, starosta tomaszowski Jan Kowalczyk i Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski.
mat. UG Krynice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *