ŁASZCZÓW Nietrzeźwy kierujący miał ponad 2,5 promila

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 55-letni mieszkaniec gminy Łaszczów, który w takim stanie kierował samochodem marki Audi. Dzięki czujności świadka całego zajścia, udało się wyeliminować z ruchu kolejnego amatora jazdy na podwójnym gazie. Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę w godzinach wieczornych dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że spod sklepu w miejscowości Łaszczów odjeżdża audi, którego kierujący jest nietrzeźwy. Osoba zgłaszająca, aby nie stracić kierującego audi z pola widzenia, jechała za nim o czym na bieżąco informowała dyżurnego policji. Przybyli na miejsce funkcjonariusze, przebadali 55-letniego kierującego audi, mieszkańca gminy Łaszczów, na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wkrótce odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników dróg. Dlatego też reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.