NewsSPORT

LEKKOATLETYKA Rewelacyjny Dominik Kopeć

Dominik Kopeć (mieszkaniec gminy Susiec) przebiegł 100 m podczas mityngu w Dessau-Roßlau w 10,05, wygrywając tę konkurencję.

To najlepszy czas polskiego sprintera od 39 lat.

Lepszy wynik uzyskał tylko Marian Woronin, który zanotował równe 10 sekund, co było wtedy rekordem Europy.

Kopeć świetnie zaprezentował się już w eliminacjach, które wygrał z czasem 10,06. To już był jego rekord życiowy, poprawiony o 0,14. W finale pobiegł szybciej o kolejną 0,01! To wyrównanie rekordu mityngu w Dessau-Roßlau i drugi wynik reprezentanta „Biało-Czerwonych” w historii. Polscy sprinterzy czekali prawie 40 lat na takie biegi.

Lepszy od niego z reprezentantów naszego kraju był tylko Woronin, który w 1984 roku w Warszawie ustanowił rekord Europy na tym dystansie z czasem równych 10 sekund. Przetrwał on cztery lata.

28-letni Kopeć od 2017 roku zdobywa medale mistrzostw Polski na 100 metrów. W tym czasie cztery razy wywalczył złoto, raz srebro i raz brąz.

Lekkoatletyka. Dominik Kopeć jest medalistą mistrzostw Europy

W zeszłym roku, razem z kolegami ze sztafety 4×100 m, zdobył trzecie miejsce w mistrzostwach Europy w Monachium.

Natomiast w tym roku był czwarty w biegu na 60 m podczas halowych mistrzostw Europy w Stambule. Jego wynik 6,53 jest drugim w historii polskich występów na tym dystansie.