LUBYCZA KRÓLEWSKA Dzień Myśli Braterskiej

23 lutego 2017 roku zuchy z IV Gromady Zuchowej o nazwie ,,MŁODE WILCZKI” wraz z harcerzami z Drużyny ,,WŁÓCZYKIJE”  działające przy Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej zorganizowały spotkanie z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Opiekunami zuchów są, druhna Jadwiga Pizun i Anna Wojciechowska zaś harcerzy druhna Iwona Remizowska.
Panie zorganizowały w bibliotece szkolnej  uroczystą zbiórkę. W spotkaniu udział wzięli dyrektor Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej Bożena Ziembińska, wicedyrektor Agnieszka Piłat, druhna harcmistrz  Krystyna Ściborska, byłe harcerki Ewa Słotwińska i Milena Kamińska oraz rodzice.
Harcerki wprowadziły w nastrój zgromadzonych piosenką pt. ,,Ogień”. Aby przypomnieć prawo zuchowe i harcerskie zostały zapalone świece. W następnej części spotkania została przypomniana historia Dnia Myśli Braterskiej i harcerstwa. Druhna Krystyna Ściborska opowiedziała uczestnikom spotkania gawędę, która została uwieńczona wspólnymi śpiewami i pląsami. Następnie głos zabrały Pani dyrektor i wicedyrektor oraz zaproszeni goście, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.
Na zakończenie została puszczona iskierka przyjaźni. Przygotowano też słodki poczęstunek – były cukierki pączki oraz herbata. Zaś 19 lutego zuchy i harcerze byli w Biłgoraju. Uroczystość  rozpoczęła się mszą w kościele pod wezwaniem NMP. Po mszy świętej ponad trzystu zuchów i harcerzy w uroczystym pochodzie ze sztandarami i proporcami na czele przemaszerowało do Miejskiego Zespołu Szkół w Biłgoraju, gdzie odbyła się wieczornica harcerska. Była mowa o „roli przyjaźni w harcerskiej służbie”. Jak zwykle przy takiej okazji odbyła się prezentacja drużyn z powiatów: tomaszowskiego, biłgorajskiego i janowskiego, będących w strukturach Hufca ZHP Tomaszów Lubelski. Był słodki poczęstunek i pizza. Wszyscy wrócili szczęśliwi z nową energią do działania.
Opiekunowie i uczestnicy  dziękują:  Annie Rojek – komendantce Hufca ZHP w Tomaszowie Lubelskim za zaproszenie oraz   mile spędzony czas. Pani dyrektor Bożenie Ziembińskiej i Panu Burmistrzowi Tomaszowi Leszczyńskiemu za zorganizowanie transportu, dzięki któremu mogli uczestniczyć w uroczystościach oraz za wspieranie drużyny harcerskiej i gromady zuchowej w swoim środowisku lokalnym.
Marta Ławska – uczennica kl. I „c” gimnazjum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.