LUBYCZA KRÓLEWSKA Przegląd kolęd i pastorałek

Zespoły z terenu gminy Rachanie „Legenda” z Wożuczyna i „Nadzieja” z Rachań pod kierunkiem Stanisława Seńko dnia 19 stycznia 2020 r. wzięły udział w I Gminno- Parafialnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Kościele Parafialnym w Lubyczy Królewskiej. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Lubyczy Królewskiej Pan Marek Łuszczyński i Proboszcz Parafii w Lubyczy Królewskiej ks Tadeusz Czuk. Przegląd nie miał charakteru konkursu. W koncercie wystąpiło 16 zespołów z terenu powiatu tomaszowskiego.


Zespoły występowały w kategoriach wokalnych i chóralnych. Każdy zespół wykonywał dwie kolędy lub pastorałki . Wykonania były bardzo ciekawe i na wysokim poziomie.
W koncercie uczestniczyły władze lokalne miasta na czele z Burmistrzem Lubyczy , Przewodniczącym Rady Miasta i Proboszczem Parafii w Lubyczy Królewskiej.
Uczestniczyli również opiekunowie zespołów i publiczność.
Po zakończeniu kolędowania wszystkie zespoły otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy uznania oraz zostały zaproszone na poczęstunek do Domu Kultury w Dużej Świetlicy. Organizatorzy przeglądu przygotowali smaczne potrawy i przekąski.
Na zakończenie imprezy można było potańczyć przy muzyce miejscowego zespołu składającego się z członków orkiestry dętej.

Stanisław Seńko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!