LUBYCZA KRÓLEWSKA Z pomocą Małgosi

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza, z którego zbiórka będzie przeznaczona na pomoc Małgorzacie Bender odbędzie się 17 marca w Lubyczy Królewskiej.

– Moja historia z rakiem piersi zaczęła się w kwietniu 2016 r. Moja determinacja i chęć walki jest wielka ale są też chwile załamania. Wiem, że nie mogę się poddać, więc zaczynam długie i ciężkie leczenie… chemioterapia 6 cykli co 3 tygodnie, następnie operacja wycięcia guza i na koniec radioterapia zakończona w lutym 2017. Trudno mi pisać o tym co zdarzyło się w styczniu tego roku. ON powrócił większy, silniejszy, rozproszony do płuc, wątroby, do układu limfatycznego…

To co lekarze mogą zaproponować to chemia przedłużająca życie, na której pociągnę około 2 lat. Nie chcę jeszcze umierać. Mam tyle rzeczy do zrobienia. Chcę widzieć moją córkę dorastającą i cieszyć się życiem! Mam ostatnią nadzieję w leczeniu niekonwencjonalnym. Decyduję się na alternatywę, jako że medycyna postawiła już na mnie krzyżyk – tak o sobie pisze Małgosia.

Impreza rozpocznie się 17 marca o godz. 10.00 w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Lubyczy Królewskiej. Będzie towarzyszyć jej kiermasz ciast oraz prac plastycznych, który przygotują wolontariusze z lubyckiej szkoły podstawowej. Za symboliczną kwotę 10 zł będzie można zakupić również cegiełki, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie Małgosi. Akcję można wesprzeć także w sklepach Groszek, Delikatesy Centrum i Sklepie ABC w Lubyczy Królewskiej, w których znajdują się specjalnie oznaczone puszki.

Organizatorzy turnieju: Burmistrz Lubyczy Królewskiej Tomasz Leszczyński, Stowarzyszenie „Aktywna Gmina +”, Gminna Biblioteka Publiczna w Lubyczy Królewskiej, Szkoła Podstawowa w Lubyczy Królewskiej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu.

mat. prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *