Na sygnaleNewsTomaszów Lubelski

MACHNÓW NOWY 2 latek na rowerku biegowym wjechał w samochód

Do wypadku drogowego z udziałem 2 latka jadącego rowerkiem biegowym doszło wczoraj w Machnowie Nowym (pow. tomaszowski). Chłopiec wjechał na ulicę uderzając w bok volkswagena którym kierował 56-latek. Z obrażeniami ciała trafił do lubelskiego szpitala. Ustalamy szczegółowe okoliczności zdarzenia i apelujemy o szczególną opiekę nad dziećmi zwłaszcza gdy w pobliżu jest ulica.

Wczoraj przed godziną 17 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło w Machnowie Nowym. Na miejsce został skierowany patrol policji. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że 2 letni chłopiec będąc pod opieką babci jechał rowerkiem biegowym. W pewnej chwili chłopiec przyspieszył i gwałtownie wjechał na ulicę uderzając w bok jadącego volkswagena golfa.

56-letniemu kierującemu volkswagenem, mieszkańcowi gminy Lubycza Królewska, nie udało się uniknąć zderzenia z chłopcem. 2 latek z obrażeniami ciała został przewieziony do lubelskiego szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego, był trzeźwy. Ustalamy szczegółowe okoliczności i przyczyny tego nieszczęśliwego zdarzenia.

Apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na dzieci w czasie spacerów gdy w pobliżu znajduje się ulica.

W związku ze zbliżającym się początkiem roku szkolnego ważne jest tłumaczenie dzieciom od najmłodszych lat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pamiętajmy, że to od nas zależy edukacja najmłodszych na temat właściwego zachowania się i poruszania po drogach. W dniach od 1 do 9 września br. w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci będą szczególnie czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół oraz na drogach doprowadzających do placówek oświatowych.

mat. KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *