MAJDAN KRYNICKI W pożarnictwie Zwiartów najlepszy

Drużyna OSP Zwiartów wygrała tegoroczne zawody sportowo-pożarnicze Gminy Krynice.
Zawody, które odbyły się w niedzielę 11 czerwca w Majdanie Krynickim (gm. Krynice), były połączone z wręczenie medali za zasługi dla pożarnictwa i odznak dla wyróżniających się druhów.
Do rywalizacji w sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych przystąpiło łącznie 14 ekip, w tym 9 męskich, 4 młodzieżowe i 1 kobieca.
Poza reprezentacją OSP Zwiartów na podium stanęły zespoły z Zadnogi i Majdanu Krynickiego, a kolejne miejsca zajęły OSP: Dzierążnia, Krynice, Majdan Sielec, Huta Dzierążyńska, Polanówka i Dąbrowa. W rywalizacji chłopięcych i mieszanych młodzieżowych drużyn pożarniczych najlepsza okazała się ekipa z Krynic, która wyprzedziła Polanówkę i Majdan Krynicki, a na czwartym miejscu zawody ukończył zespół reprezentujący OSP Majdan Sielec. Jedyną kobiecą ekipą, która wystartowała w turnieju była OSP Zadnoga.
Nagrody dla najlepszych zespołów wręczali m.in. wójt Gminy Krynice Janusz Bałabuch i prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP Antoni Basak.
Niedzielne zawody były również okazją do podziękowania druhom za ich społeczne zaangażowanie w ratowanie mienia i ludzi. Jedyny Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa odebrał Józef Łopuszyński z OSP Zadnoga. Srebrne otrzymali: Zbigniew Iskierka ze Zwiartowa, Jarek Wojczuk i Jarosław Łopuszyński z Zadnogi oraz Mariusz Buczak z Majdanu Krynickiego.
Na liście odznaczonych brązowym medalem znaleźli się: Tomasz Borucki ze Zwiartowa, Grzegorz Kołodziej, Piotr Sachajko, Adam Wojczuk, Mirosław Łopuszyński i Adam Nicpoń z OSP Zadnoga oraz Andrzej Burda, Dariusz Matuszak i Piotr Bochniak z Majdanu Krynickiego. Kolejnych 17 druhów z Majdanu Krynickiego, Zadnogi i Zwiartowa odebrało odznaki „Strażak Wzorowy”.
mat. UG w Krynicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.