MAJDAN SOPOCKI Tragiczny finał wypoczynku nad wodą

Tragicznie zakończył się wypoczynek nad wodą dla 61-letniego mieszkańca gminy Susiec, który niedzielne popołudnie spędzał nad zalewem w Majdanie Sopockim. Pomimo szybkiego wydobycia mężczyzny na brzeg oraz prowadzonej akcji ratunkowej jego życia nie udało się uratować. Apelujemy o rozwagę i wyobraźnię podczas wypoczynku nad wodą.

W niedziele po południu dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał informację o topiącym się mężczyźnie nad zalewem w Majdanie Sopockim. Natychmiast na miejsce zostały wysłane służby ratunkowe.

Przybyli na miejsce policjanci zastali ratowników WOPR udzielających pomocy 61-latkowi. Następnie akcję reanimacji przejęła przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia. Niestety pomimo prowadzonej blisko godzinnej reanimacji, życia mężczyzny nie udało się uratować.

Jak wstępnie ustalili mundurowi, mężczyzna przebywał nad wodą z dwoma znajomymi. W pewnym momencie 61-latek oznajmił, że idzie popływać. Mężczyzna w krótkim czasie od wejścia do wody, zniknął pod jej taflą. Pomimo tego, że prawie natychmiast został wyciągnięty z zalewu oraz podjętej akcji ratunkowej, nie udało się uratować jego życia.  Z ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna miał spożywać wcześniej alkohol.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają teraz wszystkie szczegóły tego zdarzenia.

starszy sierżant Małgorzata Pawłowska

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.