Co gdzie kiedy ?InfoSPORT

Młodzież z OHP uczci dzień swojego patrona – Ojca Świętego Jana Pawła II

16 października 2022 r. Polacy na całym świecie już po raz 22 obchodzić będą Dzień Papieski. Hasło tegorocznego święta to „Blask Prawdy” (Veritatis Splendor). Z okazji Dnia Papieskiego Komenda Główna OHP wraz z Krajowym Duszpasterstwem OHP przygotowała szereg wydarzeń mających przypominać rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieski tron.

Ważnymi wydarzeniami, mającymi uświetnić XXII Dzień Papieski będą trwające aż cztery dni
„Ogólnopolskie Zawody Sportowe Ochotniczych Hufców Pracy”.
W tym roku Zawody połączone zostaną z imprezą podsumowującą Ogólnopolski Konkurs „Absolwent Roku Ochotniczych Hufców Pracy – 2022”.

Przedsięwzięcie odbywać się będzie w Pleszewie od 26 do 29 września br. Organizuje je Komenda Główna OHP w partnerstwie z Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie. Celem tych Zawodów jest również promocja zdrowego stylu życia i rozwijanie aktywności fizycznej uczestników OHP. Z kolei Konkurs „Absolwent Roku OHP” ma uhonorować najlepszych wychowanków kończących cykl kształcenia oferowanego przez hufce.

– Formuła Ogólnopolskich Zawodów Sportowych OHP obejmuje test wiedzy olimpijskiej, wielobój sprawnościowo-lekkoatletyczny oraz konkurencje strzeleckie – wyjaśnia Komendant Główny OHP, Małgorzata Zwiercan. – Do ich najważniejszych celów należą upowszechnianie idei olimpijskiej w środowisku naszej młodzieży, wyrobienie nawyku uprawiania sportu, prowadzenie zdrowego trybu życia, popularyzacja kultury fizycznej, integracja młodzieży różnych środowisk, ukazanie dorobku OHP oraz nawiązanie współpracy z jednostkami i organizacjami kultury fizycznej.

W tegorocznych Zawodach wystartuje 120 zawodników, w tym 96 uczestników OHP oraz 24 opiekunów. Przedsięwzięcie organizuje Komenda Główna OHP w partnerstwie z Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie. Patronaty honorowe obu wydarzeniom dała p. Marlena Maląg, minister Rodziny i Polityki Społecznej oraz p. Przemysław Czarnek, minister Edukacji i Nauki. Partnerami OHP są: Wojewoda Wielkopolski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Starosta Powiatu Pleszewskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew, Terenowy Klub Olimpijczyka w Wysocku Wielkim, Zarząd Wojewódzki LOK Poznań, Wielkopolskie Zrzeszenie LZS, FMS Spomasz Pleszew, Famot Pleszew Sp z o.o., Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Pleszewie, Stowarzyszenie „Edukacja-Młodzież” w Pleszewie. Imprezy odbędą się pod medialnym patronatem TVP 3 Poznań, Regionalnej Telewizji Proart, Radia Merkury Poznań, Radia Centrum Kalisz, portalu Pleszew Nasze Miasto, Życia Pleszewa oraz Gazety Pleszewskiej. Relacje z wydarzeń będą na bieżąco udostępniane na stronie Komendy Głównej oraz mediach społecznościowych.

Kolejnym wydarzeniem będzie „Ogólnopolski Bieg Papieski Ochotniczych Hufców Pracy”.
15 października 2022 r. punktualnie w południe ze wszystkich komend wojewódzkich wystartują zawodnicy rekrutujący się zarówno z młodzieży i kadry OHP, jak i z lokalnych społeczności, zapisanych uczestników jest ponad 2300 osób.

– Bieg ma charakter otwarty, intencyjny i integrujący – mówi Komendant Główny OHP, Małgorzata Zwiercan. – Jego trasy przebiegać będą przez miejsca związane z osobą Świętego Jana Pawła II. Poza tym wydarzenie to ma na celu promocję aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, czyli to co w OHP propagujemy na co dzień. 

mat. KOMENDA GŁÓWNA OCHOTNICZYCH HUFCÓW PRACY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *