NA SYGNALE Podsumowali „Akcję Znicz”

Podczas ostatnich sześciu dni na drogach województwa lubelskiego doszło do 34 wypadków drogowych, w których zginęło 6 osób, a 46 odniosło obrażenia.
Policjanci zatrzymali prawie 90 nietrzeźwych kierujących.
Trwająca w tym roku sześć dni akcja Znicz, to był czas wytężonej pracy policjantów. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy by zapalić światełko na grobach swoich bliskich, wyruszyli w podróż – często bardzo daleką. Część osób zdecydowała się także na pozostawienie aut na osiedlowych parkingach i korzystała z miejskiej komunikacji, ruch, zatem zwłaszcza na ulicach miast był mniejszy.
W tym okresie na drogach województwa lubelskiego doszło do 34 wypadków drogowych, w których 6 osób zmarło, a 46 odniosło obrażenia . Podczas kontroli drogowych ujawnionych zostało także 87 nietrzeźwych kierujących.
W tym roku akcja Znicz trwała dłużej niż w minionym roku. Z całą pewnością to również wpłynęło na większość zdarzeń w ruchu drogowy, w tym również tych najpoważniejszych w skutkach. W bieżącym roku na drogach naszego województwa zginęły o dwie osoby więcej niż podczas świątecznego weekendu 2015.
mat. WKP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.