NARCIARSTWO 11 medali na Śląsku

11 medali dla MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski w XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolny Śląsk 2022.

W dniach 15-19 lutego 2022 roku na trasach biegowych w Jakuszycach rywalizowali najlepsi narciarze biegowi w Polsce w ramach XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolny Śląsk 2022.

Klub MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski reprezentowało 15 zawodników.  W pięciodniowych zmaganiach w XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolny Śląsk 2022, która jednocześnie była oficjalnymi Mistrzostwami Polski dla kategorii junior i junior młodszy, zawodnicy reprezentujący województwo lubelski z klubu MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski zdobyli 11 medali. Był to największy dorobek medalowy w historii startów  podczas  Zimowej Olimpiady Młodzieży w historii Lubelskiego Okręgowego Związku Narciarskiego  i startów zawodników z Lubelszczyzny .

W pierwszym dniu zawodów rozegrane zostały biegi stylem dowolnym na dystansach. W kategorii juniorów młodszych na dystansie 7,5 km srebrny medal dla Tomaszowa zdobył Wojciech Nieścior.

W drugim dniu zawodów rozegrane zostały sprinty stylem dowolnym, podczas których Anna Berezecka zdobyła złoty medal w kategorii juniorek, a Bartosz Kita – złoty medal w kategorii juniora młodszego.

W trzecim dniu zawodów odbyły się biegi  na dystansach stylem klasycznym. Tu również medale zdobywali zawodnicy MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski. W kategorii juniorów złoty medal na 20 km CL zdobył Bartosz Cielniak, a brązowy medal Anna Berezecka na 10 km CL.

Po dniu przerwy biegacze narciarscy powrócili do rywalizacji w XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzież Dolny Śląsk 2022. Na Polanie Jakuszyckiej rozegrane zostały sprinty drużynowe/ Team Sprinty/ na 1,2 km i 1,4 km techniką klasyczną, podczas których dominowali zawodnicy z Tomaszowa , zdobywając aż 5 medali. W kategorii juniorów złoty medal zdobyli – Jakub Ferenc i Michał Gumieniak, a srebrny Bartosz Cielniak i Dawid Nabrdalik. W juniorkach brąz wywalczyły Anna Berezecka i Natalia Kowalczuk. Brązowy medal zdobyli również juniorzy młodsi w składzie Emil Koper i Szymon Bełz, a srebrny medal juniorki młodsze – Karolina Kuć i Kamila Harbuz.

W ostatnim dniu zawodów rywalizowali tylko juniorzy. Na dystansie 30 km CL srebrny medal wywalczył w doskonałym stylu Bartosz Cielniak.

Łącznie podczas XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzież Dolny Śląsk 2022 zawodnicy z Tomaszowa zdobyli 11 medali, w tym cztery złote, cztery srebrne i trzy brązowe.

W klasyfikacji klubowej MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski zajął pierwsze miejsce powtarzając  sukces z 2020 roku z Wisły-Kubalnki /w  2020 roku OOM nie odbyła się z powodu pandemii/. 

W ostatnim dniu XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolny Śląsk 2022 – 19 lutego, rozegrano również konkurencję Młodzieżowych Mistrzostw Polski na 30 km CL, w których brązowy medal zdobył Dawid Ciećko, a czwarte miejsce zajął Jan Żółkiewski. Opiekę szkoleniową podczas XVIII OOM sprawowali : Waldemar Kołcun i Jaromir Korkosz.

Wyniki oficjalne : https://www.pzn.pl/biegi-narciarskie/kalendarz-i-wyniki/wydarzenia/287-jakuszyce

Więcej informacji, zdjęcia, wyniki : www.lozn.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.