InfoSPORT

NARCIARSTWO Bieg na Igrzyska – inauguracja (wyniki)

W dniach 14-15 stycznia 2017 roku odbyła się inauguracja Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich ,,Bieg na Igrzyska”.
Narciarze startowali w pięknej, zimowej scenerii i przy kilkustopniowym mrozie na trasach Pod Krokwią w Zakopanem. W sobotę 14 stycznia odbyły się biegi na dystansie stylem klasycznym. W niedzielę 15 stycznia narciarze rywalizowali w biegach techniką dowolną. W rywalizacji wzięło udział 25 zawodniczek i zawodników z Tomaszowa Lubelskiego.
Narciarze biegowi z klubu MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski, zaprezentowali się bardzo dobrze i po dwóch dniach zajmują drugą lokatę w klasyfikacji drużynowej. Po dwu startach nasz dorobek punktowy wynosi 1144 punkty. Przed narciarzami z Tomaszowa jest klub MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra 1219 punktów, a za nimi MKS Halicz Ustrzyki Dolne 855 punktów i NKS Trójwieś Beskidzka 850 punktów.
Na wynik drużynowy złożyły się wyniki indywidualne poszczególnych zawodników  i  tutaj najlepiej  zaprezentowali się  juniorzy C i B. Wśród chłopców najlepszy był Bartosz Cielniak, który pierwszego dnia zajął drugie miejsce, ulegając zwycięzcy 1,5 sekundy. Drugiego dnia był jednak bezkonkurencyjny i odniósł zdecydowane zwycięstwo. Trzecie miejsce w stylu klasycznym w kategorii juniorek B odniosła Monika Skinder. Również trzecie miejsce  w stylu klasycznym oraz szóste w dowolnym wywalczył junior C Dawid Ciećko. Juniorka C Magdalena Kuśmierz zajęła trzecie miejsce w stylu dowolnym i szóste w klasycznym. W nagradzanych pierwszych szóstkach znaleźli się  również : junior B  Jan Żółkiewski, który oba biegi ukończył na piątym miejscu, Jakub Ferenc /junior C/ – również w obu biegach był piaty, i junior D Rafał Putkowski, który na piątym miejscu ukończył bieg w stylu dowolnym. Kolejne zawody cyklu o Puchar Grupy Azoty, a także eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady
Młodzieży PUCHAR ROZTOCZA odbędzie się w najbliższy weekend /21-22.01.2017 roku/ na trasach Siwej  Doliny w Tomaszowie  Lubelskim.
Bartosz Głaz – 10miejsce w stylu CL
Juniorki C: Magdalena Kuśmierz – 6 miejsce w  stylu CL; 3 miejsce w stylu dowolnym
Kajetan Kulczyński – 42 miejsce w stylu CL; 44 miejsce w stylu dowolnym
W najbliższy czwartek rozegrana będzie druga edycja Ligi Regionalnej Biegu na Igrzyska w Jedliczach i tam wystartują juniorzy E, D i C, którzy obecnie przebywają na zgrupowaniu w Zakopanem.
W najbliższy weekend lutego zawody NPRBN Bieg na Igrzyska wędrują do Tomaszowa Lubelskiego.