SPORT

NARCIARSTWO Monika Skinder w formie

7 marca Monika Skinder zalicza /tym razem w stylu klasycznym/ Zawody Pucharu Świata w Dramen. Ostatecznie po wynikach kwalifikacji uzyskuje 56. lokatę. Wcześniej w zawodach PŚ w Lahti /3 marca 2018/ wywalczyła 55. lokatę.

,,To były bezcenne doświadczenia jakie nasza zawodniczka zdobyła podczas dwóch startów /Lahti i Dramen, na które wyjechał z marszu bezpośrednio po trudnym sezonie, gdzie szczyt formy szykowany był na Mistrzostwa Świata Juniorów na początek lutego. Do tego na pewno dołożył się intensywny program startów ostatnich tygodni i podróże: Mistrzostwa Świata w GOMS / Szwajcaria, Alpen Cup w Niemczech, a następnie 5 dniowe zawody Mistrzostwa Polski Juniorów podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, gdzie Monika sięgnęła po dwa złote medale i jeden brązowy. Miała prawo być zmęczona i była zmęczona. Dla znawców narciarstwa biegowego na pewno te starty nie były spektakularnym debiutem, ale na pewno były bardzo udane i gratuluje zawodniczce, że stanęła na wysokości zadania. Powiem więcej w tej złożonej sytuacji były to starty bardzo udane. Pewnie to jeszcze nie koniec sezonu, ale powoli trzeba już myśleć o kolejnym. Mamy nadzieje, że kolejny sezon będzie lepiej zaplanowany i poukładany, bez złych emocji w ciszy i skupieniu nad formą. Na pewno z dużą nadzieją będziemy oczekiwać na wiosenne decyzje PZN co do kadr, szkoleniowców i planów nie tylko tych na przyszły sezon, ale tych do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie” – mówi Waldemar Kołcun – prezes LOZN.

Przypomnijmy Monika Skinder w tym sezonie została po raz drugi Mistrzynią Polski Seniorek w sprincie /6 stycznia 2018/ i tydzień po tym zwyciężyła w Otwartych Mistrzostwach Czech Seniorek w sprincie /13 stycznia 2018. Zaliczyła też super wyniki w sprintach w zawodach Alpen Cup w St. Ulrich 5 miejsce i 7 miejsce w 4th FIS – OPA Continental Cup 2017-2018 w Niemczech.

Więcej informacji na tematach startów w międzynarodowych zawodach w oficjalne biografii zawodniczki na stronie Światowej Federacji Narciarstwa : https://data.fis-ski.com/dynamic/athlete-biography.html…