InfoSPORTTomaszów Lubelski

NARCIARSTWO Puchar Bieszczadów 2017

Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – zawody rankingowe Polskiego Związku Narciarskiego.
Pierwszy dzień Puchar Bieszczadów w narciarstwie biegowym to konkurencja sprintu stylem dowolnym, a w kategoriach junior C, D i E biegi dystansowe również stylem dowolnym.
Warunki śniegowe doskonałe, trasy świetnie przygotowane, ale tak zwane ,,ruskie święta” dały się wszystkim mocno we znaki. Temperatura spadła poniżej minus 20 stopni, a w dolinkach i kotlinkach trasy pod Żukowem imienia Stanisław Nahajowskiego odczuwalna temperatura dochodziła do minus 25-30 stopni. Narciarze to jednak w przenośni ,,twardy naród” i zawody przebiegły w sportowej atmosferze. Nie doszło do odmrożeń i tego typu urazów.
Sportowo najlepiej  w naszej  ekipie  zaprezentował się Monika Skinder, która jako młodziczka startowała w kategorii juniorka i zwyciężyła po pasjonującym biegu z faworyzowaną Izabelą  Marcisz. Katarzyna Sendecka zajęła w tej kategorii 11 miejsce.
W juniorach B po finale B 6 miejsce zajął Jan Żółkiewski a 7 lokatę zdobył Bartosz Głaz /od  tego roku uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem.
Kategoria młodzik to będzie silna broń Tomaszowa w tym sezonie. W pierwszej dwunastce klasyfiakcji znalazło się 6 zawodników MULKS GRUPY OSCAR: Bartosz Cielniak – 2 miejsce, Dawid Ciećko – 3 miejsce, Jakub Ferenc – 5 miejsce, Emil Pleskacz – 8 miejsce, Michał Gumieniak – 11 miejsce, Jakub Juzeluk – 12 miejsce, Dawid Nabrdalik – zajął 25 miejsce. W młodziczkach Magdalena Kuśmierz wylądowała na 4 miejscu, Anna Berezecka była szósta, Natalia Kowalczuk zajęła jak na jej debiut w tej kategorii wysokie 14 miejsce.
W juniorach D – Rafał Putkowski był trzeci, a Karina Probola zajęła 6 miejsce. W klasyfikacji klubowej MULKS GRUPA OSCAR zajmuje po pierwszym dniu 3 miejsce.
W drugim dniu Pucharu Bieszczadów w niedziele 8 stycznia 2017 roku zawodnicy wystartowali w konkurencji biegu na dystansie stylem klasycznym. Ponownie w juniorkach młodszych zwyciężyła Monika Skinder, a dołączyła  do niej  w kategorii juniorek D Karina Probola, która pewnie sięgnęła po zwycięstwo. Na medalowe pozycje wskoczyła Ania
Berezecka w kategorii młodziczek, a srebrny w sprintach Bartosz Cielniak musiał się zadowolić trzecim miejscem. Za to Rafał Putkowski podskoczył o jedno miejsce zajmując w stylu klasycznym w juniorach D drugie miejsce.
Wyniki dwudniowych zmagań wszystkich zawodników MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski przedstawiają się następująco:
juniorki młodsze B – Monika  Skinder – 1 miejsce sprint dowolnym i 1 miejsce stylem klasycznym.
Katarzyna Sendecka – 11 miejsce sprint i 13 miejsce stylem klasycznym.
juniorzy młodsi B – Jan Żółkiewski – 6 miejsce sprint i 9 miejsce stylem klasycznym
Bartosz Głaz – 7 miejsce sprint i 5 miejsce stylem klasycznym
młodziczki – juniorki C – Anna Berezecka – 6 miejsce  stylem dowolnym i 3 miejsce stylem klasycznym
Magdalena Kuśmierz – 4 miejsce stylem dowolnym i 4 miejsce stylem klasycznym
Natalia Kowalczuk -14 miejsce stylem dowolnym i 18 miejsce stylem klasycznym
młodzicy juniorzy C – Bartosz Cielniak – 2 miejsce  stylem dowolnym i 3 miejsce klasycznym
Jakub Ferenc – 5 miejsce stylem dowolnym i 4 miejsce klasycznym
Dawid Ciećko – 3 miejsce stylem dowolnym i 8 miejsce klasycznym
Emil Pleskacz – 8 miejsce stylem dowolnym i 5 miejsce klasycznym
Michał Gumieniak – 11 miejsce stylem dowolnym i 9 miejsce klasycznym
Jakub Juzeluk – 12 miejsce stylem dowolnym i 12 miejsce klasycznym
Dawid Nabrdalik – 25 miejsce stylem dowolnym i 23 miejsce klasycznym
juniorki D – Karina Probola – 7 miejsce stylem dowolnym i 1 miejsce stylem klasycznym.
juniorzy D – Rafał Putkowski – 3 miejsce stylem dowolnym i 2 miejsce  stylem klasycznym.