NARCIARSTWO Puchar Gryfa (wyniki)

W niedzielę 10 grudnia 2016 roku na trasach biegowych Siwa Dolina rozegrano drugie w tym sezonie zawody w biegach narciarskich w Tomaszowie Lubelskim IX Ogólnopolskie Zawody Narciarskie o Puchar Gryfa.
W zawodach wystartowało 79 zawodników. Były to zaległe zawody z 2015 roku tak więc jak pogoda dopisze to w tym sezonie zostanie rozegrany X Jubileuszowy bieg Gryfa na trasach w Suścu.
Biegom towarzyszyła przepiękna zimowa aura, spotęgowana obfitymi opadami śniegu.
Zawody o Puchar Gryfa tradycyjnie rozegrano techniką klasyczną ze startu interwałowego co 30 sekund, zawodnicy mieli do pokonania wielkorotność dobrze przygotowanej pętli /trasy/ o długości 2200 m.
Zawody rozpoczęły biegi dzieci na dystansach: 5 km; Juniorzy D, 2 km; Juniorzy E, 1 km; juniorzy F i 500 m; juniorzy G.
Kobiety, Juniorki A, B i C rywalizowały na dystansie 5 km. Bieg główny mężczyzn oraz Juniorów A, b i C rozegrano na dystansie 10 km.
W biegu głównym wystartowało 22 seniorów i 6 juniorów /28 zawodników/.
Bieg główny o Puchar Gryfa na dystansie 10 km stylem klasycznym w kategorii OPEN wygrał Krzysztof Wójcicki, reprezentujący klub OLIMP Wzdół Rządowy, drugie miejsce zajął Jacek Staroń z KROS SKI BRIKO Maplus, a na trzeciej pozycji znalazł się Paweł Bubula reprezentujący skipom.pl TEAM.
W biegu kobiet /seniorek i juniorek A, b i C/ na dystansie 5 km techniką klasyczną w kategorii OPEN zwyciężyła Magdalena Kuśmierz, przed Katarzyną Sendecką i Natalią Pliżgą /wszystkie zawodniczki z MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski/.
Po ukończeniu biegu na wszystkich zawodników czekał gorący posiłek.
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
W następny weekend planowane są zawody Pucharu Azoty bieg na Igrzyska , które mają być rozegrane na Podkarpaciu. W przypadku braku śniegu w Ustrzykach zawody te rozegrane zostaną na trasach tomaszowskich.
W kategoriach wiekowych dzieci w pierwszych trójkach znaleźli się:
Juniorzy:
Chłopcy: 1 miejsce; Kacper Jarczak; LO Nr 3 Zamość, 2 miejsce; Karol Teterycz; LO Nr 3 Zamość.
Dziewczęta: 1 miejsce; Monika Mazurkiewicz; ZS Nr 1 Tomaszów Lubelski, drugie miejsce; Aleksandra Hawryło; LO Społeczne Zamość, trzecie miejsce; Anna Wojtowicz; ZS Nr 1 Tomaszów Lubelski.
Juniorzy C:
Chłopcy: 1 miejsce – Bartosz Głaz; Gimnazjum Nr 1 Tomaszów Lubelski, 2 miejsce: Dawid Ciećko; Gimnazjum Nr 1 Tomaszów Lubelski, 3 miejsce; Kamil Ożarowski; Gimnazjum Tyszowce.
Dziewczęta: 1 miejsce; Magdalena Kuśmierz; Gimnazjum Nr 1 Tomaszów Lubelski, 2 miejsce; Katarzyna Sendecka; Gimnazjum Nr 1 Tomaszów Lubelski, trzecie miejsce; Natalia Pliżg; Gimnazjum Nr 1 Tomaszów Lubelski.
Juniorzy D:
Chłopcy: 1 miejsce; Bartosz Cielniak; Gimnazjum Nr 1 Tomaszów Lubelski, 2 miejsce; Jakub Ferenc; Gimnazjum Nr 2 Tomaszów Lubelski, 3 miejsce; Michał Gumieniak; Gimnazjum Nr 1 Tomaszów lubelski.
Dziewczęta: 1 miejsce; Anna Berezecka – Gimnazjum Nr 2 Tomaszów Lubelski, Karina Probola; Szkoła Podstawowa Nr 3 Tomaszów Lubelski, 3 miejsce; Weronika Nieścior – Gimnazjum Nr 1 Tomaszów Lubelski.
Juniorzy E:
Chłopcy: 1 miejsce; Szymon Bełz – Szkoła Podstawowa Nr 3 Tomaszów Lubelski, 2 miejsce; Maciej Dubas – Szkoła Podstawowa Nr 3 Tomaszów Lubelski, 3 miejsce; Kajetan Kulczyński – Szkoła Podstawowa Nr 2 Tomaszów Lubelski.
Dziewczynki: 1 miejsce; Kamila Harbuz – Szkoła Podstawowa Nr 3 Tomaszów Lubelski, 2 miejsce; Karolina Kuć – Szkoła Podstawowa Nr 3
Tomaszów Lubelski, 3 miejsce –-Martyna Więcławek -Szkoła Podstawowa Nr 3 Tomaszów Lubelski.
Juniorzy F:
Chłopcy: 1 miejsce; Antoni Żółkiewski – Szkoła Podstawowa Nr 2 Tomaszów Lubelski, 2 miejsce; Michał Rzeszutek – Szkoła Podstawowa Nr 2 Tomaszów Lubelski, 3 miejsce; Michał Nizio – Szkoła Podstawowa Nr 2 Tomaszów Lubelski.
Dziewczęta: 1 miejsce; Magdalena Kata – Szkoła Podstawowa Nr 2 Tomaszów Lubelski, 2 miejsce; Weronika Juzeluk – Szkoła
Podstawowa Nr 3 Tomaszów Lubelski, 3 miejsce; Weronika Łysko – Szkoła Podstawowa Nr 3 Tomaszów Lubelski.
Juniorzy G:
Chłopcy: 1 miejsce; Łukasz Rachański – Szkoła Podstawowa Nr 3 Tomaszów Lubelski, 2 miejsce; Oskar Gumieniak – Szkoła Podstawowa Nr 3 Tomaszów Lubelski, 3 miejsce; Michał Bartmański – Szkoła Podstawowa Nr 3 Tomaszów Lubelski.
Dziewczynki: 1 miejsce; Hanna Stefanik – Szkoła Podstawowa Nr 2 Tomaszów Lubelski, 2 miejsce; Julia Danielkiewicz; Szkoła Podstawowa Nr 3 Tomaszów Lubelski, 3 miejsce; Aleksandra Fus – Szkoła Podstawowa Nr 2 Tomaszów Lubelski.
W kategoriach seniorów i seniorek:
Seniorzy I: 1 miejsce; Krzysztof Wójcicki; OLIMP Wzdół Rządowy,
Seniorzy II: 1 miejsce; 1 miejsce; Jacek Staroń; KROS SKI BRIKO MAPLUS, 2 miejsce; Paweł Bubula; skipom. pl TEAM Wiśniowa, 3 miejsce; Wiktor Majerski – KROS SKI BRIKO MAPLUS.
Seniorzy III: 1 miejsce; Piotr Szczygieł; Korczyna, 2 miejsce; Wiktor Masoń; MUKS Podkarpacie Jedlicze, 3 miejsce; Piotr Zajdel; Krosno.
Seniorzy IV: 1 miejsce; Ryszard Koprowski; Tomaszów Lubelski, 2 miejsce; Robert Janocha; MUKS Podkarpacie Jedlicze, 3 miejsce; Andrzej Latawiec; Zamość.
Seniorzy V: 1 miejsce; Jan Pupiec; Tomaszów Lubelski, 2 miejsce; Henryk Koszel; Tomaszów Lubelski, 3 miejsce; Jan Kopyt; Konstancin Jeziorna.
Seniorki: 1 miejsce; Ewa Korkosz; Tomaszów Lubelski, 2 miejsce; Dorota Stokfisz; Rabinówka, 3 miejsce; Kaja Żółkiewska; Politechnika Warszawska.
mat. lozn.pl/ fot. Paweł Żółkiewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.