NARTOROLKI 14 medali dla Tomaszowa

Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w biegach na nartorolkach.
Puchar  Śląska – finał  Pucharu  Polski w biegach na nartorolkach. 14 medali dla Tomaszowa.  W klasyfikacji  końcowej Pucharu Polski zawodnicy z Tomaszowa  Lubelskiego zwyciężają w 3 kategoriach.

W  dniach  23-24 września 2017  roku w Marklowicach k/ Wodzisława  Śląskiego odbyły się dwudniowe Mistrzostwa  Polski UKS-ów w biegach  na  nartorolkach w  stylu dowolnym, oraz  szósta ostatnia edycja Pucharu Polski – Puchar Śląska 2017  w nartorolkach. Na zawody finałowe zjechało ponad 200 zawodników z 24 klubów z całego kraju  i w poszczególnych kategoriach wystartowali najlepsi. Klub MULKS GRUPA OSCAR  reprezentowało w tych zawodach 27 zawodników i wśród doborowej  obsady zawodników z całej Polski reprezentanci Tomaszowa Lubelskiego  zaprezentowali się bardzo dobrze.
W pierwszym dniu podczas Mistrzostw Uczniowskich Klubów Sportowych zawodnicy z kategorii wiekowych junior C, D i E  /czyli uczniowie gimnazjów  i szkół podstawowych/ rywalizowali na dystansach stylem dowolnym. Zawodnicy MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski wywalczyli 6 medali. W kategorii młodziczek srebrny medal zdobyła Anna Berezecka. W młodzikach brązowy medal zdobył Bartosz Cielniak. W najmłodszej kategorii E złoto wywalcza Weronika Juzeluk, a brązowy medal Weronika Łysko. Wśród chłopców srebrny medal zdobył  Antoni  Żółkiewski, a brązowy Michał Nizio.
W drugim dniu zawodów podczas  Mistrzostw Polski UKS-ów rozegrano także finałowe biegi Pucharu Polski w biegach na nartorolkach sezonu 2017 – Puchar Śląska. Medalistami z klubu MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski w tym dniu zostali: w kategorii  juniorek młodszych srebrny medal wywalczyła Monika Skinder, wśród juniorów  młodszych brązowy medal zdobył Jan Żółkiewski, w kategorii młodziczek złoto zdobyła Anna Berezecka, a brązowy  medal w młodzikach wywalczył  Bartosz Cielniak.
W juniorach D złoto zdobył Szymon Bełz. W najmłodszej kategorii złoty medal zdobyła Weronika Juzeluk. Odpowiednio u chłopców w kategorii Juniora E –  srebrny medal wywalczył Antoni Żółkiewski, a brązowy Michał Nizio.
Łącznie w ciągu dwóch dni zawodów Mistrzostw  Polski UKS-ów i Pucharu Śląska zawodnicy klubu MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski zdobyli 14 medali, w tym 4 złote, 4 srebrne i 6 brązowych.
W klasyfikacji końcowej Pucharu Polski 2017, w której klasyfikowano zawodników od kategorii młodzika i starszych  MULKS  GRUPA  OSCAR Tomaszów Lubelski wygrywa w trzech kategoriach wiekowych. Po sześciu startach w końcowej klasyfikacji Pucharu Polski na nartorolkach pierwsze miejsce zajęła Monika Skinder w juniorkach  B, a trzecie Magdalena Kuśmierza.  W kategorii juniora B pierwsze dwa  miejsca dla zawodników z  Tomaszowa Lubelskiego. Wygrał tę kategorię  Bartosz Głaz, a drugie miejsce zajął Jan Żółkiewski. W młodziczkach swoją kategorię wiekową wygrała; Anna Berezecka , a drugim  miejscu w młodzikach zameldował się Bartosz Cielniak.  W nagradzanych pierwszych szóstkach całego cyklu zawodów uplasowali się odpowiednio  w juniorach Tomasz Krawczyk 6 miejsce, w juniorkach młodszych Katarzyna Sendecka; 4 miejsce i odpowiednio w juniorach młodszych Dawid Ciećko; 6 miejsce, w młodzikach; Michał Gumieniak 6 miejsce i Weronika Nieścior
w młodziczkach również  6 miejsce.
Teraz  przed narciarzami ostatni etap przygotowań do sezonu zimowego. Po  wynikach widać,  że młodzi narciarze z  Tomaszowa  Lubelskiego po letnich przygotowaniach reprezentują wysoką  formę. Teraz dużo będzie zależało od możliwości  treningów na śniegu. Po inwestycjach (pompa, armatka) jest nadzieja, że OSiR Tomasovia wraz  nastaniem  pierwszych mrozów szybko przygotuje trasę narciarską, którą wykorzystają nie tylko zawodnicy, ale też  wszyscy miłośnicy narciarstwa biegowego  w naszym regionie. Wszystko będzie  zależało od  decyzji o przygotowaniu trasy.  Czasu dużo nie zostało, ponieważ pierwsze zawody Biegu na Igrzyska planowane są w Ptaszkowej dniach 9-10 grudnia 2017. W kalendarzu centralnym PZN znalazły się dwie ogólnopolskie imprezy, które rozegrane zostaną w Tomaszowie Lubelskim. W dniach 20-21 stycznia 2018 roku odbędzie się w Tomaszowie jedna z największych imprez narciarskich w  Polsce  Bieg na Igrzyska, a w dniach 16-18  lutego 2018 roku planowane  są do rozegrania w  Tomaszowie  Lubelskim Mistrzostwa Polski Młodzików i tradycyjny Bieg Hetmański. MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski będzie broniła tytułu  najlepszego klubu w Polsce  w  szkoleniu dzieci i młodzieży w narciarstwie,  gdyż do tej pory ośmiokrotnie z rzędu  zwyciężała w klasyfikacji klubowej Biegu na Igrzyska.
Wyniki poszczególnych  edycji Pucharu Polski w  biegach na  nartorolkach, wyniki końcowe PP, galerie  zdjęć  znajdziecie na  stronie www.lozn.org.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.