NARTOROLKI Udane Mistrzostwa Polski

Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików w biegach na nartorolkach – trasy  Centralnego Ośrodka Sportu w  Zakopanem – 12-13.09.2020 rok.

W dniach 12-13 września 2020 roku na trasach COS w Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików w biegach na nartorolkach. Zawody były jednocześnie zaliczane do tegorocznego Puchar Polski Polskiego Związku Narciarskiego Marve Cup 2020, którego finał stnowić zawodami będzie impreza Puchar Lubelszczyzny w dniach 3-4 października 2020 roku w Tomaszowie Lubelskim. 

Był to bardzo dobry sprawdzian aktualnego poziomu przygotowań do sezonu zimowego. Zawodnicy startowali na jednakowych – losowanych nartorolkach, a więc  o końcowym wyniku decydowały  w pierwszym rzędzie  umiejętności i zbudowana od  wiosny kondycja.  W zawodach wystartowali wszyscy aktualni najlepsi narciarze biegowi w Polsce łącznie z kadrami olimpijskim Lukasa  Bauera – mężczyzn i Martina Bajcicak – kobiet. Organizator zawodów Polski Związek Narciarski wykorzystując sugestie trenera kadry mężczyzn Lukasa Bauera przygotował bardzo ciekawy i nietypowy program zawodów.  

Zawody rozpoczęły się w sobotę w godzinach porannych prologiem na dystansie 1400 m, który miał zdecydować o kolejności startów do popołudniowego biegu stylem klasycznym, ale też jednocześnie był doskonałym sprawdzianem przygotowania szybkościowego zawodników. W tym biegu pewnie wśród kobiet wygrała faworytka Monika Skinder MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski, równie dobrze wypadł zawodnik tomaszowskiego klubu Jan Żółkiewski, który zajął 4 miejsce w kategorii Open mężczyzn zostawiając w tyle wielu aktualnych reprezentantów Polski. Po południu dla kategorii Senior, Junior i Junior Młodszy odbył się bieg stylem klasycznym. Po raz pierwszy w Polsce zastosowano start  wspólny z ustawienia co 5 metrów. Zawodnicy byli ustawieni według wyników z porannego prologu. Mężczyźni mieli do pokonania 12,5 km (5×2,5 km)  natomiast kobiety rywalizowały na dystansie 7,5 km (3 x 2,5 km). Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn doszło do pasjonującego finiszu, ostatecznie wśród kobiet wygrała Monika Skinder przed Izabelą Marcisz, a wśród mężczyzn Maciej Staręga przed Dominikiem Burym. W tym dniu odbyły się również biegi w kategorii młodzików. Wśród kobiet brązowy medal wywalczyła Karolina Kuć, natomiast u mężczyzn kategorie zdominował Tomaszów Lubelski zajmując całe podium  w kolejności złoty medal Szymon Bełz, srebrny medal Bartosz Kita, brązowy medal Maciej  Dubas.

W niedzielę 13.09.2020  rozegrano biegi stylem dowolnym, które decydowały o nadaniu tytułu Mistrza Polski. Bieg był o charakterze pościgowym , a zawodnicy startowali z handicapem czasowym na podstawie wyników z biegu stylem klasycznym z poprzedniego dnia. W ekipie z Tomaszowa Lubelskiego na szczególne wyróżnienie zasługują medaliści. Ostatecznie po trzech konkurencjach Monika Skinder zdobywa tytuł vice mistrzyni Polski Seniorek, Emil Koper zdobył srebrny medal w kategorii Juniora Młodszego, a Bartosz Cielniak  w Juniorach brązowy medal. Do tych wyników należy dopisać medale Młodzików, którzy rywalizowali stylem dowolnym ze startu interwałowego na 5 km. W prawdzie nie udało się zdobyć medalu Karolinie Kuć której zabrakło 0,2 s do brązowego medalu, ale trzy medale dołożyli chłopcy, którzy zajęli ponownie całe podium: złoto Szymon Bełz, srebro Bartosz Kita, brąz Maciej Dubas.

Trenerami ekipy MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski są: Jaromir Korkosz i Waldemar Kołcun.

Wyniki wszystkich zawodników z klubu MULKS Tomaszów Lubelski przedstawiają się następująco:

Kategoria senior w bieg łączony 12,5 km klasyk + 15,0 km dowolny

– Jan Żółkiewski

– 10 miejsce

Kategoria seniorki  w   biegu łączonym  7,5 km klasyk + 10,0 km dowolny

– Monika Skinder

– 2 miejsce

Kategoria juniorka w   biegu łączonym  7,5 km klasyk + 10,0 km dowolny

 – Monika Skinder – 2 miejsce

–  Anna Berezecka – 4 miejsce 

–  Natalia Kowalczuk – 6 miejsce 

Kategoria juniorzy w   bieg łączony  12,5 km klasyk + 15,0 km dowolny

– Bartosz Cielniak

– 3 miejsce 

– Michał Gumieniak

– 7 miejsce 

– Jakub Juzeluk

– 9 miejsce 

– Dawid Nabrdalik

– 11 miejsce 

Kategoria juniorki młodsze w   biegu łączonym  7,5 km klasyk + 10,0 km dowolny

– Kamila Harbuz

– 19 miejsce 

Kategoria juniorzy młodsi w   bieg łączony  12,5 km klasyk + 15,0 km dowolny

– Emil Koper

– 2 miejsce 

– Wojciech Nieścior

– 10 miejsce 

Kategoria  młodziczki – 3,0 km styl klasyczny i 5 km styl  dowolny.

– Karolina Kuć

– 3 miejscy w stylu klasycznym i  4 miejsce w  stylu dowolnym

Kategoria  młodzik – 3,0 km styl klasyczny i 5 km styl  dowolny.

– Szymon Bełz

– 1 miejsce w  stylu  klasycznym  i 1 miejsce w dowolnym 

– Bartosz Kita

– 2 miejsce w  stylu klasycznym i  2 miejsce  w stylu  dowolnym.

– Maciej Dubas

– 3 miejsce w stylu klasycznym i  3 miejsce  w  stylu  dowolny.  

mat. nadesłany

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.