NASZ PATRONAT Debata na szczycie: burmistrz, dzieci i roboty

Jak polepszyć funkcjonowanie miasta?

O tym, jak segreguje śmieci burmistrz? Albo jak firmy chcą poprawić turystykę w mieście Tomaszów Lubelski? Czy można wprowadzić elektrycznie zasilaną i bezzałogową śmieciarkę w mieście? Te i inne pytania już 20 listopada będą zadane przez dzieci z miasta Tomaszów Lubelski podczas debaty w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiegi, w której weźmie udział burmistrz Tomaszowa Lubelskiego Wojciech Żukowski i inni reprezentanci instytucji publicznych i firm.

Debata odbędzie się 20 listopada w szkole podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim o godzinie 10:00 z udziałem 9. dzieci, których pasją są nowe technologie, roboty i programowanie oraz specjalnego gościa burmistrza miasta Wojciecha Żukowskiego. Całą debatę będą oglądali uczniowie szkół oraz będzie można ją zobaczyć podczas transmisji na Facebooku TwojRobot.pl i stronie miasta.

Aktualnie nasze dzieci już od najmłodszych lat uczą się programowania i nowych technologii, nawet szybciej niż my potrafią obsługiwać komputery, nowe aplikacje i urządzenia. Wiedzą w jaki sposób budować roboty i podstawowe automaty. Dlatego też podczas podjętej inicjatywy zapytamy ich w jaki sposób zmieniłyby funkcjonowanie miasta w zakresie 3 przygotowanych panelów. Sam burmistrz będzie przepytany także na temat tego, jak miasta działa aktualnie.

Podczas debaty poruszone zostaną 3 panele dyskusyjne: elektromobilność, gospodarka odpadami oraz turystyka. W każdym panelu dzieci w zespołach 3-osobowych będą zadawać pytania dotyczące tego, jak aktualnie dany obszar prosperuje w mieście, jakie są największe wyzwania i problemy oraz same przedstawią swoje pomysły i pokażą, jak do poprawy tego można użyć nowe technologie oraz roboty. Specjalną niespodzianką będą także przygotowane przez dzieci roboty, w tym robo-maskotka Tomaszowa Lubelskiego. Zobaczymy, jak na to zareaguje burmistrz miasta. Po debacie przewidziane są dla dzieci także specjalne atrakcje oraz poczęstunek.

Przy panelu z elektromobilnością będziemy gościli przedstawiciela firmy RSE Engineering oraz koordynatora Tomaszowskiego Klastra Energetycznego. Podczas panelu z gospodarką odpadami będziemy gościli firmę Ecler i PGKiM. Natomiast przy panelu z turystyką Prezesa Lokalnej Organizacji Turystycznej „Roztocze”, firmę Tom-net, Wicestarostę powiatu tomaszewskiego oraz Dyrektora OSiR Tomaszowa Lubelskiego. Natomiast debatę poprowadzą Monika Kirol Prezes firmy TwojRobot.pl oraz Maciej Stępora wielokrotny uczestnik zawodów robotów i pasjonat nowych technologii.

Organizatorem debaty jest Fundacja Dociekliwego Alberta, Miasto Tomaszów Lubelski oraz Szkoła Podstawowa nr 2 mi. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim. Partnerami głównymi jest firma TwojRobot.pl, firma Tom-net. Natomiast partnerami dodatkowymi są RSE Engineering, PGKiM – Dyrektor Renata Miziuk, Restauracja Staropolska, Pizzeria Grande, Tomaszowski Dom Kultury, Krawpak, Reklama 360.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *