Obywatel Ukrainy chciał popełnić samobójstwo. Pomogli policjanci

Dzięki szybkiej interwencji tomaszowskich policjantów żyje 32-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna usiłował odebrać sobie życie. Policjanci niemal w ostatniej uratowali mężczyznę. Odcięli pętlę na jego szyi i przeprowadzili reanimację przywracając jego funkcje życiowe.

Wczoraj wieczorem (6 grudnia) na stanowisko dowodzenia tomaszowskiej komendy zadzwoniła kobieta, z informacją, że widzi, jak na palcu PSP na bramce do piłki nożnej jakiś mężczyzna próbuje odebrać sobie życie. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, zobaczyli już wiszącego na pasku mężczyznę.

Sierżant sztabowy Rafał Gardias uniósł 32-latka, natomiast starsza posterunkowa Aneta Brzykcy poluzowała pasek.  Następnie mundurowi położyli mężczyznę na ziemi.

Kiedy okazało się, że puls u ratowanego jest niewyczuwalny, mundurowi natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, wzywając jednocześnie karetkę pogotowia.

Funkcjonariusze przekazali 32-latka przybyłym na miejsce ratownikom medycznym, którzy zabrali niedoszłego samobójcę do szpitala.

Tylko dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów obywatel Ukrainy żyje.

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.