OSEREDEK Wizyta ministra w muzeum okazją do nagrodzenia „Młodych bohaterów”

Wizyta ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej w Muzeum Pożarnictwa w Oseredku

12 września 2016 r. minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak oraz komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Leszek Suski spotkali się w Muzeum Pożarnictwa w Oseredku ze strażakami z Komendy Powiatowej PSP w Tomaszowie Lubelskim oraz strażakami ochotnikami z gminy Susiec. W spotkaniu uczestniczył również komendant wojewódzki PSP w Lublinie st. bryg. Grzegorz Alinowski.

Spotkanie było okazją do wręczenia medali związanych z akcją „Młody Bohater”, będącą inicjatywą ministra spraw wewnętrznych i administracji, która służy promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży.

Osoby, które zostały wyróżnione medalami „Młody Bohater” to m.in. 14-letnia Kinga Trojanowska z Rejowca Fabrycznego, która podczas spaceru z koleżanką, zauważyła kobietę siedzącą na torach na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Kinga wezwała policję i poprosiła o pomoc kierowców pobliskich samochodów, gdyż do przejazdu zbliżał się pociąg. Drugim wyróżnionym był 12-letni Szymon Szwaj z Parczewa, który widząc zderzenie dwóch samochodów ruszył na ratunek uczestnikom wypadku. Jeden z samochodów stanął w płomieniach, chłopiec za pomocą gaśnicy samochodowej zaczął gasić płomienie, wybił szybę w pojeździe i pomógł wydostać się uwięzionym wewnątrz pasażerom.

Po wręczeniu medali głos zabrał syn założyciela muzeum kpt. Szczepan Łasocha, który przedstawił historię powstania zbioru pożarniczych eksponatów. Na jego ręce minister spraw wewnętrznych i administracji złożył podarunek w postaci zabytkowej miedzianej prądownicy. Następnie uczestnicy zwiedzili wystawę stałą muzeum.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. również parlamentarzyści: Beata Mazurek, Sławomir Zawiślak, Piotr Olszówka, komendant główny Policji – nadinsp. Jarosław Szymczyk, wojewoda lubelski – Przemysław Czarnek, komendant wojewódzki Policji w Lublinie – insp. Paweł Dobrodziej.

SONY DSC

SONY DSC
SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Jacek Zwolak – KP PSP w Tomaszowie Lubelskim
Redakcja: Zespół Prasowy KG PSP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.