PAARY/RACHANIE Dwóch nietrzeźwych kierujących jednośladami

W miniony weekend (11/12 maja) policjanci z tomaszowskiej drogówki prowadzili akcję „Motocykle”. Podczas działań mundurowi zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących jednośladami. Jeden z nich nie posiadał uprawnień do kierowania. Policjanci apelują o ostrożność i trzeźwość za kierownicą.

Od soboty na drogach powiatu tomaszowskiego trwała akcja „motocykle”. Działania były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym. Podczas akcji policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących jednośladami.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę wieczorem (11 maja). Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki Romet. Od 46-latka z gm. Rachanie wyczuwalna była woń alkoholu, w związku z tym policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości. Jak się okazało mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący wpadł w niedzielę wieczorem (12 maja) w miejscowości Paary. Tym razem kontroli drogowej został poddany 34-latek z gminy Susiec, który podróżował motocyklem marki Kreidler. Okazało się, że mężczyzna jechał na „podwójnym gazie”. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że nietrzeźwy kierowca nie ma uprawnień do kierowania jednośladem.

info. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.