PIŁKA NOŻNA SP Podhorce i SP Tyszowce zwycięzcami Turnieju piłkarskiego EDPR Wind Cup!

Ponad 130 dzieci z dziewięciu szkół podstawowych z powiatu tomaszowskiego wzięło udział w finale Turnieju piłkarskiego EDPR Wind Cup, rozegranym w sobotę 15 czerwca. Na najwyższym stopniu podium w kategorii wiekowej IV-VI stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Podhorcach, a wśród młodzieży z klas VII-VIII oraz III gimnazjum – reprezentanci SP Tyszowce.

Tyszowce, 19 czerwca 2019 r.: 15. czerwca obchodzony jest na całym świecie Dzień Wiatru, w którym podkreślamy jego znaczenie jako źródła czystej energii. To doskonała okazja, aby poznać korzyści płynące z jego działania przy jednocześnie dobrej zabawie. W tym roku EDP Renewables zaprosiło do niej mieszkańców gmin Tomaszów Lubelski, Jarczów oraz Tyszowce.

Dzieci i młodzież zmierzyły się w Turnieju piłkarskim EDPR Wind Cup, podczas którego nie zabrakło nie tylko sportowych emocji, ale i rywalizacji w duchu fair play, widocznej w każdym z dwunastu przeprowadzonych meczy. Gabriel Jurkiewicz ze szkoły podstawowej w Tyszowcach dał się poznać jako najlepszy strzelec. Natomiast najbardziej skutecznym bramkarzem był Szymon Taranowicz ze szkoły w Tyszowcach. Jako „drużyna fair play” została nagrodzona drużyna z Jarczowa. Specjalne wyróżnienie otrzymali również: Wiktor Dźwierzyński (SP Podhorce), Błażej Sochan (SP Podhorce) i Wojciech Sól (SP Tyszowce).

Global Wind Day jest kluczowym wydarzeniem w kalendarzu EDP Renewables, ponieważ pozwala nam podkreślić nasze zaangażowanie w lokalnych społecznościach, w których jesteśmy obecni. Turniej EDPR Wind Cup był tego doskonałym przykładem mówi Joaquim Barbosa, Country Manager EDP Renewables.

Na dopingujących młodych piłkarzy czekała strefa z animacjami dla dzieci, nie zabrakło też miejsca do odpoczynku na leżakach, a dla najbardziej spragnionych piłkarskich wrażeń – pokaz trików i sztuczek z piłką, przygotowany przez football freestylera.

Partnerami wydarzenia były gminy Tyszowce, Tomaszów Lubelski oraz Jarczów.

O EDP Renewables (EDPR)

EDP Renewables (Euronext: EDPR) to globalny lider sektora odnawialnych źródeł energii oraz czwarty pod względem wielkości producent energii wiatrowej na świecie. Posiadając odpowiedni poziom inwestycji, najwyższej jakości aktywa i jedne z największych na rynku zdolności produkcyjne, EDPR poddano w ostatnich latach ogromnemu rozwojowi. Firma obecnie działa na 14 międzynarodowych rynkach (w Belgii, Brazylii, Kanadzie, Kolumbii, Francji, Grecji, Włoszech, Meksyku, Polsce i Portugalii, Rumunii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i USA). Energias de Portugal, S.A. („EDP”), największy udziałowiec EDPR, jest globalną firmą z branży energetycznej oraz liderem tworzenia wartości, innowacji i zrównoważenia. Od 11 lat EDP nieprzerwanie znajduje się na Indeksie Zrównoważonego Rozwoju Dow Jones.

Więcej informacji znajduje się na www.edpr.com

mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *