PODHORCE Uczniowie nagrodzeni

Zespół Szkół Publicznych w Podhorcach zdobył trzecie miejsce w Wojewódzkim Konkursie ” razowe”. Z kolei Karolina Maśluk zdobyła I miejsce indywidualnie.
25 marca 2017 roku odbył się etap wojewódzki Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
Po wcześniejszych etapach: szkolnym, gminnym i parkowym, 4-osobowe drużyny stanęły w szranki w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
ZSP w Podhorcach i Krasnobrodzki Park Krajobrazowy godnie reprezentował zespół w składzie: Karolina Maśluk, Wiktoria Zubiak, Paweł Karbownik i Bartłomiej Karbownik przygotowywani przez panią Agnieszkę Wawrzusiszyn.
Uczestnicy musieli wypełnić test z zakresu wiedzy przyrodniczej w tym zoologii, botaniki, ochrony środowiska, oraz geograficznej w tym geografii fizycznej, geologii,
a nawet gleboznawstwa. Dodatkowo musieli opanować kompendium wiedzy z 17 parków krajobrazowych Lubelszczyzny oraz umieć rozpoznać 30 ze 100 podanych chronionych gatunków roślin i zwierząt.
Po wykonaniu zadań konkursowych, kiedy nad pracami głowiła się komisja egzaminacyjna i mozolnie liczyła punkty, młodzież miała okazję zwiedzać Stare Miasto w Lublinie.
mat. prasowy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.