POSADÓW Zebrali 10 tys. na misje

W Grodzie Posadów w niedzielę (14 lipca) już po raz piąty odbył się Rodzinny Piknik Sportowy z myślą o misjonarzach.

Jak zawsze na uczestników czekało wiele atrakcji sportowych i tych o charakterze piknikowym. Wszystko po to, by spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół. Otwarte mistrzostwa w tenisie stołowym, strzelanie z łuku, konkursy na najładniejszy zamek z piasku czy potrawę regionalną – to tylko kilka z wielu propozycji dla małych i dużych.

Przede wszystkim celem wydarzenia było uwrażliwianie uczestników na potrzeby misji. Z tego powodu tradycją pikniku stały się spotkania z misjonarzami. W tym roku świadectwem swojej pracy dzielił się werbista, ojciec Stefan Kukuła, siostry Teresa Neitsch i Rose Tcheza, rodowita Kongijka, Franciszkanki Misjonarki Maryi oraz wolontariusze Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI wśród których był Robert Ainebyona z Ugandy.
Podczas pikniku dużą popularnością cieszyły się loteria i kawiarenka misyjna. Prawie 10 tys. zł zastanie przekazane na potrzeby misji, w tym na zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach MIVA Polska.
W programie imprezy znalazły się także pokazy Bractwa Rycerskiego, wspólne grillowanie, a także koncerty. Na scenie można było zobaczyć lokalnych wykonawców zespołów: TĘCZA z Białopola, LAWENDA z Telatyna, WÓJTOWIANIE z Krasnobrodu, Krzysia i Hani Gągołów. Gwiazdą wieczoru był zespół SOLARIS.
Honorowy patronat nad Piknikiem objął Pasterz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej JE ks. bp Marian Rojek, a także poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek oraz wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Piknik zorganizowali: Działa Misyjne Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Stowarzyszenie Miłośników Grodu Posadów oraz Urząd Gminy Telatyn.

mat. prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!