POWIAT Możliwość dofinansowania inwestycji na EKODOM

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie ogłosił nabór wniosków dla osób fizycznych z zakresu ochrony środowiska pn. EKODOM w formie preferencyjnej pożyczki z możliwością umorzenia jej części w wysokości 25 lub 30 %. Dofinansowanie może obejmować do 100 % kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.
Termin naboru wniosków od 17.10. 2016 do 30.11.2016 r.
Rodzaje dofinansowywanych inwestycji:
• wymiana pieców lub kotłów węglowych na kotły zasilane paliwem ekologicznym,
• wymiana wyeksploatowanych kotłów gazowych na wysokosprawne kotły gazowe,
• wymiana pieców lub kotłów węglowych na hybrydowy system grzewczy (np. solary plus piec lub pompa ciepła plus solary, itp.)
• budowa instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, kolektorów słonecznych i innych odnawialnych źródeł energii na potrzeby gospodarstwa domowego,
• budowa przyłączy do sieci ciepłowniczej,
• budowa przydomowych oczyszczalni ścieków.
Wnioski należy składać osobiście od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 14.00, ze względu na miejsce położenia planowanej do realizacji inwestycji:
Biuro w Zamościu, ul. Promienna 4, 22-400 Zamość, tel. (84) 639 30 94 – powiaty: Miasto Zamość, zamojski, biłgorajski, hrubieszowski, tomaszowski.
Regulamin konkursu, dokumenty oraz więcej informacji na stronie: wfos.lublin.pl
Jak czysto palić węglem i drzewem
Rozpoczął się sezon grzewczy i wszyscy mamy problem z oddychaniem czystym powietrzem. Prawie w każdym mieście jest smog węglowy. Możemy pomóc środowisku poprzez zmianę sposobu rozpalania i palenia w naszych piecach węglowych.
Więcej informacji oraz filmy instruktażowe są na stronie: http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/jak-palic-czysto-weglem/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.