POWIAT Szyją maski ochronne dla szpitala

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim włączyło się w akcję szycia maseczek ochronnych dla tomaszowskiego szpitala, a także z przeznaczeniem dla służb mundurowych, osób przebywających w kwarantannie, sprzedawców, podopiecznych DPS, OIK.

Starostwo zakupiło niezbędne materiały, które już zostały przekazane osobom szyjącym maseczki tj. Kołom Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu oraz osobom indywidualnym.

Za dotychczas przekazane materiały (gumki i agrowłókninę) Henryk Karwan – Starosta Tomaszowski i Jarosław Korzeń – Wicestarosta Tomaszowski  już dziękują Państwu Antoszakom z Tomaszowa Lubelskiego oraz Panu Damianowi Węgrzynowi.

Do akcji czynnie włączyły się KGW: Szarowola, Ulów, Majdanek, Rogoźno, Łosiniec, Susiec, Pasiek, Łaszczówka, Przeorsk oraz wiele osób indywidualnych.

Ta społeczna akcja ma wielu sprzymierzeńców i z godziny na godzinę przybywa co raz więcej rąk do pracy. W akcję włączają się również mężczyźni!

Na Facebooku powstała grupa, dzięki której w łatwy sposób szyjący maseczki oraz osoby koordynujące akcję komunikują się.

Do grupy można dołączyć i pomóc!

Środki dezynfekcji/Maseczki dla szpitala – TOMASZÓW LUBELSKI I OKOLICE

Redakcj@/grafika SP w TL

 

120 maseczek dzisiaj (23 marca) do tomaszowskiego szpitala przekazała Agnieszka Koper z Łosińca, która przez weekend samodzielnie uszyła maseczki.

fot. Agnieszka Koper/Łosiniec I

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.