POWIAT Test o ubezpieczeniach społecznych? Dla nich to proste

W najbliższy wtorek (29 listopada) uczniowie z ponad 50 szkół w regionie zmierzą się z pierwszy etapem olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.
Z roku na rok uczestników tego konkursu jest coraz więcej. Wśród ponad półtora tysiąca zgłoszonych uczniów najliczniejsza jest grupa uczestników z czterech szkół powiatu tomaszowskiego.
Ponad 1,5 tysiąca uczniów w województwie zmierzy się jutro z testem o emeryturach, zasiłkach i prowadzeniu firmy. 29 listopada w odbędzie się w szkołach pierwszy etap olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.
– Konkurs z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych organizujemy już po raz trzeci, z tą różnicą, że tym razem ma już status olimpiady. Znacząco wzrosła liczba szkół, które biorą udział w projekcie i uczniów, którzy zmierzą się z tą tematyką – mówi Maria Piwińska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, koordynator olimpiady w regionie. Rok temu do konkursu przystąpiła młodzież z 38 szkół ponadgimnazjalnych w województwie, w tym roku – już z 53 placówek. Wśród ponad półtora tysiąca zgłoszonych uczniów najliczniejsza jest grupa uczestników z czterech szkół powiatu tomaszowskiego. Liczy prawie 300 osób.
Młodzi ludzie, którzy zdobędą najwięcej punktów z testu, stworzą w swoich szkołach trzyosobowe drużyny. Dwadzieścia najlepszych zespołów przejdzie do wojewódzkiego etapu olimpiady, który odbędzie się w marcu. Wtedy poznamy szkolną drużynę, która będzie reprezentowała województwo lubelskie w kwietniowym finale olimpiady.
Na zwycięzców czekają nagrody – laptopy, tablety i czytniki e-booków. Dodatkowo wiele uczelni gwarantuje laureatom dodatkowe punkty w rekrutacji na studia, a nawet indeksy na kierunki powiązane z tematyką ubezpieczeń społecznych.
Małgorzata Korba/regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.