Przedszkolaki z Jedyneczki na Granicy Państwa oraz w Muzeum Skamieniałych drzew

W dniu 17 październiak 2019r. w ramach realizacji programu preorientacji zawodowej sześciolatki z grup: „Motylki” i „Niedźwiadki”, wyruszyły na wycieczkę do Placówki Straży Granicznej w Hrebennem, odwiedziły również Muzeum Skamieniałych drzew w Siedliskach. Celem wycieczki było zapoznanie z funkcjonowaniem placówki oraz obowiązkami jej pracowników.

            Pierwszy punkt wyprawy to Placówka Straży Granicznej w Hrebennem, gdzie dzieci miały możliwość obejrzenia i ubrania się w kamizelki kuloodporne, kaski, mogły skorzystać z profesjonalnych lornetek, noktowizorów, dużym zainteresowaniem cieszyły się kajdanki.
A ogromną atrakcją okazała się możliwość potrzymania w dłoniach prawdziwego karabinu. To nie był koniec atrakcji jakie czekały na dzieci, radość i podziw wywołał pokaz umiejętności psów tropiących i patrolowo-obronnych. Przedszkolaki były zachwycone pojazdami, którymi funkcjonariusze poruszają się w czasie patroli każdy mógł poczuć się jak młody funkcjonariusz za kierownicą quada, pojazdów specjalistycznych, samochodów patrolowych oraz terenowych. Zakończeniem naszej przygody w placówce Straży Granicznej, była możliwość wykonania odcisków palców na dyplomie szeregowego przedszkolaka strażnika, którym w tym dniu stał się każdy przedszkolak.

            Za okazaną życzliwość, zaangażowanie oraz zapoznanie ze specyfiką służby w Straży Granicznej podczas zwiedzania placówki w Hrebennem serdecznie dziękujemy Panu płk SG Leszkowi Surmaczowi komendantowi SG Hrebenne, a także wszystkim funkcjonariuszom zaangażowanym w nasze spotkanie.

             Wszystkim funkcjonariuszom życzymy spokojnych i bezpiecznych służb!

            Korzystając z pobytu na pięknym Roztoczu postanowiliśmy odwiedzić niezwykłą atrakcję turystyczną, jaką jest Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach. Jak się okazuje miejsce to może pochwalić się największym w Polsce a nawet jednym z największych w Europie zbiorem skamieniałych drzew. Przedszkolaki były zachwycone, z uwagą i ogromną dociekliwością, słuchały opowiadań w trzech izbach tematycznych. Ponad 500 eksponatów skamieniałych drzew o różnych kształtach i rozmiarach, trofea myśliwskie oraz stary sprzęt gospodarstwa domowego zachwyciły każdego przedszkolaka.

            Wycieczka sprawiła wszystkim ogromną frajdę i poszerzyła wiedzę. Dziękujemy Pani Edycie Dziewa za poświęcony czas, opowieści i odpowiedzi na  nurtujące przedszkolaków pytania.

Raz jeszcze dziękujemy za owocną współpracę i żywimy nadzieję, że będzie ona kontynuowana w przyszłości. Te chwile to nauka połączona z zabawą, która z pewnością pozostanie na długo w pamięci dzieci.

Elżbieta Światowiec

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *