RACHANIE Akademia patriotyczna

Tradycyjną formą obchodów Narodowego Święta Niepodległości dla mieszkańców gminy  Rachanie jest udział w uroczystej mszy świętej w dniu 11 listopada. Również w tym roku, obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę suwerenności rozpoczęto mszą św. w kościele parafialnym p.w.
Przemienienia Pańskiego w Rachaniach odprawioną w intencji ojczyzny przez proboszcza parafii ks. K. Kłosa.
W części artystycznej wystąpili uczniowie klas III-VIII Szkoły Podstawowej w Rachaniach przygotowani pod kierunkiem p. Małgorzaty Stanibuły, p. Klaudi Kusiak- Kostrubiec i p. Piotra Romańczuka.
Młodzi artyści zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przedstawiający dzieje historii Polski od czasów zaborów. Program uświetnił również chór gminno-parafialny „Nadzieja” z Rachań pod kierunkiem dyr. GOK Stanisława Seńko i Gminna Orkiestra Dęta z Gminnego Ośrodka Kultury
w Rachaniach, pod batutą kapelmistrza Romana Malinowskiego, którzy zaprezentowali koncert pieśni legionowych i patriotycznych. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Wójt Gminy Rachanie Pan
Roman Miedziak.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele gminy, samorządu, grona pedagogicznego, strażacy, harcerze, mieszkańcy Rachań i okolic. Były również delegacje z pocztami sztandarowymi ze Szkoły Podstawowej w Rachaniach, Ochotniczych Straży Pożarnych i Polskiego Stronnictwa Ludowego w Rachaniach.
Wszyscy obecni mogli odczuć dumę przenikającą z kart naszej pięknej, ale jednocześnie tragicznej historii. Wielu oglądających ogarnęła zaduma, a na twarzach pojawił się smutek i wzruszenie.
Stanisław Seńko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!