RACHANIE Pomocą objęto ponad 140 mieszkańców

GORĄCY POSIŁEK DLA SENIORA!

 PODSUMOWANIE AKCJI PRZECIWDZIAŁANIU COVID- 19 GMINY RACHANIE.

Wrażliwość na osoby starsze jest istotną cecha cywilizacji -jak mówi Papież Franciszek. Cywilizacja będzie się rozwijała jeśli potrafi szanować rozsądek i mądrość osób starszych oraz widzi ich potrzeby i próbuje pomóc.

W związku z lawinowym rozprzestrzenianiem sie wirusa przy drugiej fali pandemii Wójt Gminy Rachanie Roman Miedziak podjął decyzję o pomocy dla osób 65+ , które mieszkają samotnie lub są osobami niesamodzielnymi i wymagającymi opieki. Z uwagi na to ,iż jest to grupa wiekowa najmniej odporna na zarażenie wirusem i niebezpieczne powikłania chorobowe.

W akcję zostali zaangażowani pracownicy Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej ,  Szkoły Podstawowej z Rachań oraz Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Michalowie jak również wolontariusze. 

Pomocą objęto ponad 140 mieszkańców Naszej Gminy w wieku od 65 lat, którzy spełniają kryteria programu „Gorący posiłek dla Seniora”. Pierwsze posiłki zostały dostarczone już 13 listopada, a akcja trwała do 15 grudnia 2020 roku. Stołówki szkolne przygotowywały posiłki a pracownicy i wolontariusze dostarczali je Seniorom. Cała akcja cieszyła sie dużym zainteresowaniem. Cieszy Nas, że mogliśmy pomóc .

 Dziękujemy w imieniu Pana Wójta i pracowników za ciepłe przyjęcie i miłe słowa od Seniorów. Miło nam było Państwa odwiedzać i widzieć  uśmiechniętych i w dobrym zdrowiu.

Pozdrawiamy wszystkich i życzymy dużo, dużo  zdrowia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Za wszelką okazaną pomoc i wsparcie w realizacji zadania serdecznie Państwu dziękujemy!!!!

Wójt Gminy Rachanie

Sztab Zarządzania Kryzysowego Gminy Rachanie

mat. nadesłany 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.