RACHANIE stroje dla zespołu „NADZIEJA”

Koło Gospodyń Wiejskich w Rachaniach zakończyło projekt „Zakup strojów ludowych dla Zespołu Nadzieja”.

Dofinansowanie pozwoliło na zakup 13 kompletów strojów ludowych. Środki zostały pozyskane z Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Etno Polska 2020”. Całkowity koszt projektu wyniósł 32 tys. zł., z czego 2 tys. zł. to wkład własny.

Bardzo serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Rachanie Panu Romanowi Miedziakowi, za dofinansowanie i pokrycie kosztów własnych. Nieoceniona również okazała się pomoc Posła na Sejm RP Pana Tomasza Zielińskiego, za co również dziękujemy. Autorem projektu i osobą odpowiedzialną za jego realizację była Pani Sylwia Majchrowska-Kopytko. To dzięki niej, podczas różnych uroczystości lokalnych, zespół Koła Gospodyń Wiejskich w Rachaniach, może się prezentować w tak pięknych strojach.

 

 

Zespół KGW „Nadzieja” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rachaniach miał okazję zaprezentować swoje nowe stroje podczas: Odpustu parafialnego w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Rachaniach, Dożynek Gminno-Parafialnych w Wożuczynie Cukrowni, Dożynek Parafialnych w Rachaniach. Stroje były również prezentowane i omawiane podczas zajęć regionalnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Rachaniach dzieciom i młodzieży, uczestnikom półkolonii. Stroje będą służyć na długie lata i pozwolą, godnie i z przekazaniem pewnej tradycji, reprezentować naszą miejscowość i gminę podczas różnych imprez i spotkań kulturalnych.

Iwona Seńko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.