ROGÓŹNO KOLONIA Śmiertelne potrącenie na pasach

Tomaszowscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło w środę wieczorem w miejscowości Rogóźno Kolonia. W wyniku potrącenia przez samochód, śmierć poniosła 75-letnia piesza.

W środę przed godziną 17.00  dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał informację o wypadku, do którego doszło w m. Rogóźno Kolonia. Na miejscu natychmiast pojawili się ratownicy medyczni oraz policjanci.

Z wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący fiatem 70-letni mężczyzna, jadąc w kierunku Tomaszowa, potrącił kobietę. 75-latka przechodziła przez jezdnię na wyznaczonym przejściu dla pieszych. Bezpośrednio po zdarzeniu kobieta w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala. Niestety pomimo podjętej akcji ratunkowej i wysiłku lekarzy, po kilku godzinach zmarła.

Policjanci oraz prokuratura wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku. 

Warto pamiętać, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

mat. KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!