SPORT Tomaszów, Werechanie i Wieprzów na trasie Tour de Pologne

Doskonała wiadomość dla fanów Tour de Pologne!

Wyścig, który zaplanowano w dniach od 30 lipca do 5 sierpnia 2022 roku po raz kolejny przebiegać będzie po ternie naszego regionu.

Na trasie Tour nie zabraknie Lublina, Kazimierza Dolnego, Chełma, Zamościa, Hrubieszowa, Janowa Lubelskiego, Kraśnika oraz Tomaszowa Lubelskiego!

Jednakże to tylko niektóre z miast, przez które przejadą uczestnicy wyścigu Tour de Pologne.Oficjalną trasę zatwierdzono dzisiaj, 27 listopada 2021 roku.

W naszym regionie zorganizowane zostaną trzy etapy, dla przypomnienia wspomnimy, iż w tym roku było dwa etapy.

Start 79. Tour de Pologne zaplanowano na 30 lipca w Kielcach. Stąd kolarze skierują się do Wylągów koło Kazimierza Dolnego. Następnego dnia rywalizacja rozpocznie się w Chełmie, uczestnicy pojadą do Hrubieszowa, a potem do Tomaszowa Lubelskiego, w tych to miastach zaplanowano premie lotne.

Trasa poprowadzi znów przez Roztocze, trzecia z premii wyznaczona została w Szczebrzeszynie. Do tego dochodzą dwie premie górskie w miejscowości Werechanie (gm. Rachanie) oraz w Wieprzowie (gm. Tarnawatka). Drugi odcinek liczyć będzie 201 km. Zwycięzcę poznamy w Zamościu.

Start trzeciego z odcinków zaplanowano w Kraśniku, potem kolarze przejadą przez Janów Lubelski, tu wyznaczono premię lotną. Dalej licząca 230 km trasa wiedzie do Przemyśla, gdzie podobnie jak rok temu, wyznaczono linię mety.

Kolejne etapy odbędą się z Leska do Sanoka, z Łańcuta do Rzeszowa, z Szaflar do Bukowiny, a ostatni ze Skawiny do Krakowa. Zwycięzcę 79. Tour de Pologne poznamy na krakowskich błoniach.

Trasa 79. Tour de Pologne UCI WorldTour

Etap 1 – KIELCE – LUBLIN / 220.9 KM

Etap 2 – CHEŁM – ZAMOŚĆ / 203.9 KM

Etap 3 – KRAŚNIK, POWIAT KRAŚNICKI – PRZEMYŚL / 229.7 KM

Etap 4 – LESKO, POWIAT LESKI – SANOK / 176.8 KM

Etap 5 – ŁAŃCUT – RZESZÓW / 205 KM

Etap 6 – SZAFLARY – BUKOVINA RESORT / 15.4 KM

Etap 7 – VALSIR, SKAWINA – KRAKÓW / 175 KM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.