SPORTTyszowce

SPORTY WALKI ANDRZEJ SUPRON W TYSZOWCACH

W najbliższy czwartek Tyszowce odwiedzi „profesor zapasów” Andrzej Supron – szesnastokrotny medalista Mistrzostw Świata, Europy oraz Igrzysk Olimpijskich w Zapasach. Celem wizyty jest promocja zdrowego trybu życia oraz dotarcie do dzieci i nauczycieli i promowanie aktywności fizycznej a także zarażenia ich pasja do jednej z najstarszych dyscyplin sportowych jaka są zapasy – podkreśla organizator imprezy Daniel Chwastek. Podczas imprezy dzieci będą brały udział w zabawach sportowych oraz będą mogły uczestniczyć w pokazie i rozgrzewce prowadzonej przez mistrza. Wszystkich chętnych, którzy chcą uczestniczyć w spotkaniu i zabawach sportowych z Andrzejem Supronem zapraszamy w najbliższy czwartek do Gimnazjum im. Konfederacji Tyszowieckiej w Tyszowcach – kontakt trener Daniel Chwastek tel. 606 375 234.

Doowert
W ostatni weekend zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Tyszowceuczestniczyli w dwóch turniejach, w turnieju zapasniczym w Chełmie oraz Pucharze Polski w Sumo, który odbył się w Warszawie.
W Chełmie pod wodzą Jakuba Darmochwała, który debiutował jako trener na tych zawodach zapaśniczych najlepiej spisali się:
Złote medale zdobyli: Kacper Mazurek, Mateusz Segieda, Jagoda Gniwek.
Srebrne medale zdobyli: Jakub Flak, Aleksandra Pitera, Klaudia Bochen.
Brązowe medale zdobyli: Michał Sioma, Jan Zarębski, Krystian Piwko, Kacper Wojtasiuk, Hubert Żebrowski, Damian Furman, Paweł Nowosielski Filip Wlaź, Kacper Nowosielski, Mateusz Żebrowski, Wiktoria Czerwińska, Faustyna Bogusz, Weronika Bogusz.
Tuz poza podium uplasowali się: Wiktoria Mazurek, Wojciech Kobielarz.
Warto dodać, że Jakub Darmochwał jest wciąż czynnym zawodnikiem a od października tego roku prowadzi również zajęcia z zakresu zapasów i sumo w reaktywowanej sekcji MKS Pogoń Tyszowce w Czartowczyku.
Gdy zapaśnicy toczyli zacięte boje w Chełmie, tyszowieccy sumocy walczyli w Warszawie na Pucharze Polski w Sumo. Najlepiej spośród Tyszowian spisali się:
Złote medale wywalczyli: Jakub Antoszewski, Adrian Rudnik, Weronia Ryło.
Srebrne medale wywalczyli: Adam Gardzioła, Michał Stwarski.
Brązowe medale wywalczyli: Mateusz Rohoza, Piotr Kwaśny, Sebastian Segieda, Arkadiusz Kochman.
Tuż poza podium uplasowali się: Kacper Marcola, Szymon Wlaź, Rafał Kiryło, Kamil Kiryło, Szymon Ogórek.
Trener Daniel Chwastek: bardzo się cieszę, że udało nam się zaprosić do Tyszowiec tak wielką ikonę sportu jaką jest Andrzej Supron. Jest to wielka sprawa dla naszego Klubu oraz naszej małej społeczności. Bardo mnie również cieszą ostatnie wyniki naszych zawodników osiągnięte w Chełmie i w Warszawie. Bardzo sobie również cenię pracę naszego młodego trenera Jakuba Darmochwała, który godzi swoje treningi z praca trenerską. Wartododać, ze Jakub jest czynnym zawodnikiem i aktualnym Mistrzem Eyropy i Vice Mistrzem Świata w Sumo.

Andrzej Supron- plakat

mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *