SPORTY WALKI Tydzień nagród i wyróżnień dla Tyszowian

W minionym tygodniu Klub Sportowy Agros Zamość obchodził jubileusz 40 lecie funkcjonowania Klubu.
Uroczysta impreza dobyła się w Sali widowiskowej Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego przy ulicy Piłsudskiego w Zamościu. Podczas jubileuszu wyróżnienia i nagrody z rąk Marszałka Województwa, Związków Sportowych, Ludowych Zespołów Sportowych oraz władz Zamościa otrzymali trenerzy i działaczy związani z zamojskim klubem. Jednym z wyróżnionych był trener „Agrosu” i MKS Pogoń Tyszowce – Daniel Chwastek, który został wyróżniony przez Ludowe Zespoły Sportowe Złota Odznaką Honorową za wieloletnią działalność na rzecz upowszechniania kultury fizycznej i turystyki w środowisku wiejskim. Trener Daniel Chwastek otrzymał również wyróżnienie z rąk Prezesa KS Agros Zamość Konrada Firka i Marszałka Województwa Lubelskiego za wybitne zasługi dla środowiska sportowego województwa lubelskiego. Po części oficjalnej nastąpiła oczekiwana przez wszystkich gości część artystyczna. W której wystąpił ze swoim koncertem Rafał Brzozowski.
– Historia KS Agros Zamość i MKS Pogoń Tyszowce na stałe jest związana ze sobą. „Agros” był inicjatorem powstania sekcji zapaśniczej w Tyszowcach w 2004 roku. Właśnie od tamtej pory współpraca między naszymi klubami trwa i wciąż się zazębia. Wiele zawdzięczam prezesowi Konradowi Firkowi i wspaniałym ludziom z tego klubu. Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie, że moja praca z młodzieżą została doceniona przez Marszałka Województwa oraz Ludowe Zespoły Sportowe – mówi trener Daniel Chwastek.
Miniony tydzień oprócz wyróżnień dla trenera przyniósł również jego zawodnikom 6 medali Pucharu Polski w Sumo, jego zawodnikom. Pierwszy Puchar Polski odbył się w tym roku w Krotoszynie gdzie łupem zawodników z Tyszowiec padły dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale. Medale złote padły łupem: Jakuba Darmochwała – w kategorii wagowej do100 kg, Weroniki Ryło – w kategorii wagowej do 50 kg. Medale srebrne padły łupem Jakuba Antoszewskiego, który zdobył je w kategorii wagowej do 90 i 100 kg. Medale brązowe zdobyli: Jakub Darmochwał – w kategorii wagowej do 92 kg, Weronika Ryło – w kategorii wagowej do 55 kg.
– Jestem bardzo zadowolony z wyników osiągniętych przez moich podopiecznych. Puchar Polski w Krotoszynie to jedna z najmocniejszych tego typu imprez w Polsce i każdy zdobyty na niej medal jest wielkim sukcesem – relacjonuje Daniel Chwastek.
mat. prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.